çayı şekersiz içmek - youreads 1. çayı şekersiz içen insanların bazılarında ben bir şeyleri başardım psikolojisi var kesinlikle. örnek vermek gerekirse;

  -canım kaşık koymuşsun ama ben şeker kullanmıyorum bıraktım şekeri . şekeri bırakınca anladım ki ben önceden çay içmiyormuşum ..

  lan neyin tribindesin diye sorası geliyor insanın . alt tarafı çayı şekersiz içiyorsun . aferin sana.
 2. çayı şekersiz içmek tek başına bir önem teşkil etmese de güzel bir adımdır. sonrasında kahve gelir ki; kahve daha sert bir tat olduğundan biraz zaman ister. bu zaman zarfında ise zamanla şekerli içeceklerle kişinin arası açılır. zira bünye alışıyor bir kere ve tat duygumuz değişiyor. sıradan olabilecek bir soğuk çay ya da meyve suyu çok şekerli bir his bırakabilir damakta. şekeri tümüyle hayattan çıkarmak adına yine de güzel ve güçlü bir adımdır.
 3. 9 yıldır şekersiz çay içen biri olarak şekerli çayın bana ne kadar iğrenç geldiğini tahmin bile edemezsiniz. tuzlu çay gibi tuhaf ve alakasiz :) tövbeler olsun içemem o çayı. o kadar alişmisim ki misafirlere ikram ettigim çaylarin yaninda asla kaşık ve şeker göremezsiniz. ev arkadasim hep "bir ögrenemedin çayın yanina şeker ve kaşık getirmeyi" derdi :) tavsiye ediyorum, çayı şekersiz için.
 4. yapabilen kişinin koltuklarını kabartan eylem. ayrıca aynada çalışılmış gibi uzatılan her şekere aktör edasıyla "yoo, kullanmıyorum" şeklinde tepki verenlerin yaptığı eylemdir.
  babam bırakamadığı için her çaya şeker atışında "insanın şerefsizine bile alıştım da çayın şekersizine alışamadım" diyerek şekeri yüceltir. güzel de yüceltir.
  benim şekeri bırakacaklara tavsiyem bunu bitki çayıyla yapmaları. özellikle meyve aromalı^:ahududu,böğürtlen vb.^ bitki çaylarında yoğun koku ve tat şekere olan ihtiyacınızı çay ve kahve türevlerine göre daha azaltıyor. bu yüzden başlangıçta böyle bir strateji daha yararlı olabilir.
 5. cayi sekersiz icip, yaninda bi paket puskut yuvarlayarak kendi capimda efsane oldugum cay icme ritueli.
  niyet ettikten sonra; cay kasigi, cay bardaginin agzina vurularak cay tabagina birakilir. "ben sekersiz iciyorum canim" cumlesinin ardindan "cayin yanina bisi yog mu yaa" demek sunnettir.
 6. yaklaşık 1 yıldır şekersiz içiyorum.ancak denk geliyor şeker atıyorum,yine efsane oluyor çay.dayanamıyorum.
  eale
 7. 1 yıl içinde kademeli olarak çaya koyduğum şekeri azalttım şu an için şekersiz içiyorum hem çay hem kahveyi. sağlık açısından şekeri yeterince şeyden alıyoruz çok çay içen insanlar olarak çayı şekersiz içmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum lakin bir anda şekersiz içmeye çalışmayın tadı zehir gibi geliyor maalesef bu yüzden kademeli olarak düşürmekte fayda var.

  nette yaptığım araştırmalar ve kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum çayı şekersiz içen insanların çoğunluğu zayıflama ya da kilo almamak için öyle yapıyorlar daha sonra alışkanlıktan olsa gerek şekersiz içilen çayın tadı daha güzel gelmeye başlıyor.
 8. kahveyi acı sevenlerin, sabah kahvaltısı, şekersiz çaydan ibarettir çoğu zaman ve hemen ardından gelen neskafe.

  o yüzdendir ki, çayı şekersiz içenler, pek sinirlidir.
 9. -şeker kalsın usta

  -kaşık kullanmıyorum ( imalı bakışla)