1. para dedektifi adlı programın sunucusu (idi) yaklaşık 30 saniye önce bu sanırım son programım olacak dedi :/
  bir süredir programını takip ediyordum ve gerçekten de takdire şayan bir iş çıkarıyor. en çok da dikkatimi çeken ise 'üretmenin verdiği memnuniyeti ve hissi anlamak istiyorsanız edebiyat okuyun, jack london okuyun' demesiydi. kudos.

  bohrun karıncası uyardı, sezonun son programıymış. sevgili cem, montajcını daha dikkatli seç :)
  doris
 2. cnn türk'te para dedektifi adlı programı sunan adam.

  üretmek üretmek üretmek diye diye kendini parçalamakta ve çok doğru yapmaktadır.

  farkındalık yaratabilmek çok önemli iken bu adam tam da her programında bunu yapmaktadır.

  ilgiye izlemekteyim...
 3. o kadar gereksizce aynı cümleleri tekrar ediyor ki bir kaç hafta önce izlemek bana eziyet haline gelmeye başladı.artık izlemiyorum.programda kullandığı cümleleri toplasak herhalde hepi topu 5 dakika sürer program.
  anladım kardeşim çok süper ve ülke için faydalı fikirler sunuyorsun ama aynı şeyler bu kadar yeniden,yeniden söylenerek bıktırılmazki insan.
 4. kendisi hedef kitle olarak gençleri görmektedir, ve onu izleyen her gencin kafasında, üretim ışığını yakmak için elinden geleni ardına koymayan bir adam. sosyal medya üzerinden çok rahat ulaşabileceğiniz biri, her programının sonunda zaten ulaşabileceğiniz adresleride verir. en temel ilkesi ülkemizin yer altı madenleri ve su yönünden zengin olmadığını, ve elimizde ki toprakları kullanarak, tarımı teknolojiyle birleştirerek, kendi vatanımızı zenginleştirebileceğimizi söyleyen, bunu defalarca tekrar eden ve çoğu programında da "dilimde tüğ bitse bile tekrar edeceğim" diyerek kararlılıkla devam eden program yapımcısı ve sunucu. söylediklerinin başında üniversitelerimizin teknokentlerinin iş yapmaması, ziraat fakültelerinin gerekli sorumluluğu almaması, tarım ülkesi olması gereken bu bölgenin tarımdan bir haber olması, dışardan meyve sebze ithal etmesinin yanlış olduğu, arge ve teknolojiye değer verirsek çok kısa bir sürede tüm dünyaya türkiyede üretilen tarım ürünlerinin satışıyla bile refah düzeyimizin yükseleceği ve gelişeceğimiz gibi konulardır. izlemenizi ve izletmenizi tavsiye ederim.
 5. "gençler,
  eğitim sistemimiz aklımızı tektipleştiriyor. tuzağa düşmeyin. kendinizi geliştirin. "ben fark yaratabilmek için ne yapabilirim" sorusunu sürekli sorun. okulla yetinmeyin. sizi etkilemeyen hocayı eleştirin. sıradan olmayın.
  aileler de çocuklarının yaratıcı zekasını körelten sistemin zararlarından çocuklarını korumalı.
  internet devriminde yakından bakarsanız gençler için ne çok fırsat olduğunu göreceksiniz."

  interaktif bir insan kendisi. programlarını izlemeyi çok seviyorum. neden bu haldeyiz; ne aşamalardan geçtik; önümüze çekilmiş setler nelerdir....vs . bir sürü konu hakkında ufkumuzu genişlettiğini düşünüyorum.
 6. günümüzün ekonomik düzenine çomak sokmaya çalışan,insanlara eğitimin ve gelişimin önemini anlatan ekonomist ve gazetecidir.
  para dedektifi programında ekonomi,tarım ve eğitim konularına yoğunlaşması çok hoşuma gidiyor.özellikle de tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlara verdiği bilgiler ve öğütler paha biçilemez.programın geçen gün yayınlanan bölümünde ev hanımlarının artık yoğurt ve sirke almadıklarını,evde mayalamaya başladıklarını anlatmıştı.umarım bu yönde bir gidişat vardır.artık herkes kullanılan sütün,yoğurdun,peynirin ne kadar katkılı ve zararlı maddeler içeriğini öğrenmeye başladı.cem seymen gibi adamlar da bilmeyen insanlara öğretmeye çalışıyor.
  avrupa ve amerikan halkının evde yemek yapmaya vakit ayırmadığını,fast food ağırlıklı beslendiğini belirttikten sonra şu yorumu yaptı:"insanlar evde yemek yapmak için vakit ayırmıyor.aslında kendileri ve gelecekleri için vakit ayırmıyor."
  goril
 7. "beni bu adam hikaye anlatıyor diye değerlendirebilirsiniz. evet hikaye anlatıyorum, zaten en büyük eksiğimiz de bu değil mi? bir hikayemizin olmaması, evet bizim hikayemiz yok. bir hikayeye de ihtiyacımız var."

  minvalinde söyledikleriyle çok haklı bulduğum ve sempati uyandıran bu adamdan 30 tane devlet erkinde insan olsa şu an en iyi ihracat yapan ülkeler arasında olurduk diye düşünmeden edemiyorum.