cinayet süsü - ali atay - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.33)
cinayet süsü - ali atay
cinayet süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. başkomiser emin, komiser salih, komiser asuman ve komiser yardımcısı alaattin'den oluşan cinayet büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi başkomiser emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. bu sırada emniyet genel müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” dizdar koşu'yu emin'in ekibine atar. üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?


 1. afişini gördüğüm andan beri vizyona girmesini beklediğim filmlerden biri. ölümlü dünya'da o kadar eğlenmiştim ki, bundaki kadroyu ve cinayet konusunu da görünce, ali atay'ın da yönetmen koltuğunda daha deneyimlendiğini düşününce hevesim iyice arttı.

  filmi beğendim, daha az güldüm ölümlü dünya'ya göre ama bence görselliği daha zengin, konuyu bağlayışı açısından daha derli toplu bir film olmuş. 3 anlamda "renkli bir film" diyebilirim :)

  geçen gün ekşisözlükte cengiz bozkurt'un soru cevap etkinliği vardı, kendisine sempatim arttı. instagram paylaşımına bakınca da yönetmen tarafından sadece öpülmüş olması iyi olmuş filmdeki ısrarlı repliğini düşününce :) binnur kaya doğal halindeki utangaçlığına daha yakın bir rolde.

  feyyaz yiğit'i ve mehmet özgür'ü izlemek çok keyifli ama insan düşünmeden edemiyor ; zafer algöz ve ozan güven için cem yılmaz'a yapılan eleştiri acaba ali atay için de geçerli olacak mı?
 2. film 2 saate yakın bir süreye sahip. 40 dakikalık bir skeç olarak çekilse bence daha yerinde olurmuş. haddinden o kadar fazla uzatılmış sahne var ki.

  neredeyse tüm karakterler sürekli bağıra çağıra konuşuyor. gerçekten sinir bozucu ve neye hizmet ettiğini anlayamadığım bir durum. feyyaz yiğit, recep ivedik taklidi yapıyor gibime geldi. recep ivedik taklidi ile neden bu kadar takdir toplamış hiç anlamadım.

  film baya kötü. trailer