1. güzel kadın imgesi arzulanabilirken, çirkin kadın doğuştan gelen özellikleri nedeniyle arzulanabilirlik açısından dezavantajlıdır önermesinden doğan indirgemeci bir düşüncenin ürünü olan bir başlık. öncelikle şuna dikkat çekmek lazım "nesne seçimi" sadece güzellik çirkinlik algısı üzerinden yapılmadığı gibi, güzellik-çirkinlik kıstasını gözetmeden de yapılmaz. genetik yazgımızdır ve bunun sonuçlarını yadsımak için romantik söylemlerde bulunulması da anlamlı değil. sonuç olarak güzellik ve çirkinlik ilişkilerde herşeyi belirleyen de değil, hiç bir önemi olmayan da. nesne seçimi ve ilişkideki tatmin bir çok değişken tarafından değerlendirildiğinden, yorum yapmanın çok bir şey ifade etmeyeceği durumdur.
 2. her insanda bir güzellik, bir hoşluk görebiliyorum. kişinin gözüne güzel gelmesi durumu vardır ki bunun da sebebi o kişinin görüntüsüyle ilgili olmak zorunda değildir. onun karakterinde iyi özellikler görüyorsam fiziksel olarak da bakılacak, sevilecek şeyler buluyorum.
  erkek değilim ama olsaydım da çirkin bir kadınla beraber olacağımı sanmıyorum. o benim için güzeldir, güzel kalacaktır
 3. içi çirkinse hepsinden kötüdür.
 4. sen bi de leyla'yi mecnunun gözünden gör :d
 5. iyi sevişiyorsa neden sorun olsun dediğim.
 6. "cürek süvgen aruvdu" demiş benim atalarım. bu zihniyetteyseniz çevirsem de anlamazsınız. o yüzden yormadım kendimi.
  ama zor değil ha
  parov
 7. iğreniyorum günbegün sizden ya, neyin ayrıştırıcığı var sizde bu kadar anlam veremiyorum, ne yaşadınız ?
  bir kere şu güzellik-çirkinlik kavramlarının göreceliliğini bir kabul mu etseniz artık! siz görüntüden ibaretseniz karşıdaki kişinin de görüntüsünden yola çıkıp birlikte olur olmazsanız. sizi bağlar bu, toplumsal bir konuymuş gibi başlık falan ne açıyorsunuz!
  adım adım ekşiden beterleşiyorsunuz.
 8. öncelikle (bkz: nasıl iyi düşüyor mu böyle) bu ve bunun benzeri ayrışıtırıcı başlıkların kendine özgüveni olmayan fiziksel çekiciliği düşük kızları tespit amaçlı açıldığı aşikar ancak yazar demiyor ki fiziksel olarak çirkin diye. bazı meriçler de hemen iğrenmeye başlamış "gözöllök çörkönlök göröcölödör" diye şövalye olmaya soyunmuş.o arkadaşlara ufak bir sır vermek istiyorum.hiç bir kadın sen onu ayrıştırmadın yada ayrıştırılmasına engel oldugun için seninle birlikte olmayacak ve bu davranışınla kadınların gözünde terliklerini getiren bir bir fino köpeğinden farkın kalmayacak. daha sonra gidip ağlarsınız hatunların efendi erkek yerine piç erkek tercihi başlıklarında.

  gelelim güzellik çirkinlik olayına. güzellik maddi manevi olabilir, güzellik göreceli olabilir, güzellik gelip geçici olabilir ancak fiziksel güzellik kesinlikle erkeklerin kadınlarla birlikte olurken aradığı özelliklerin başında geliyor. bir erkek birlikte olmak istediği kadını sadece fotografına bakarak seçebiliyor. buna en güzel örnekte tinder erkek beğenir kadını etkilemek için gücünü(zeka kültür fiziksel güç yakışıklık vb) kullanır ve bam magic happens.

  fiziksel olarak çirkin olan kadınlar hoş muhabbet , kültürlü yada zeki olabilir ancak hiç bir erkek sadece bu özelliklere sahip diye kadınla birlikte olmaz. böyle olmuş olsaydı ortam homofobinden geçilmezdi çoğu erkek kankalarıyla birlikte olur en azından trip yemezlerdi. hayır güzelim hayır erkekler kadınlarda güzellik arıyorlar bu kadar basit ve bunu bilen kadınlarda yaklaşık olarak 500 milyar dolar değerinde bir kozmetik sektörü kuruyorlar. (bilmeyenler için nasanın bütçesi 5 milyar dolar) buna rağmen hala "güzellik görecelidir" diye yırtınan meriçlerimiz var

  özetle "kadının ruhu güzel olabilir ama ancak ruhunla da sevişmeyecez ki"