1. oldu o zaman herkes burada tecavüzcüleri savunsun, kadınları aşağılasın biz de durup bir ulan bu böyle diyor ama acaba gerçek düşüncesi ne diye sorgulayalım. gerçek düşüncesi ya da değil bilemem, ama bu hassas konulardan sözümona "sosyal deney" primi yapmak gülünç.

  c: özgecan da açık giyinmeseydi o zaman!
  m: ne diyorsun lan???
  c: şş, sosyal deney yapıyorum.

  başka konu bulun kendinize deney için.
 2. yazdığı çoğu yorumda trollük için gereken zekanın zerresini bünyesinde bulundurmadığını ispat eden yani troll olacak kadar zeki olmayan youreads kullanıcısı. her şeye bir yorum her boku bilmeler falan filan.
 3. (#173948)
  @sappho

  tanıyın adamınızı. bu herifin tıyneti, kalibresi bu işte.

  cliff'in kim bilir kaçıncı çoklu hesabından biri bu sappho. içeriğe bakıyorsun yavuz çetin aşığı, kaz ayağından yakınan, vegan takılan abuk subuk bir "hatunum ben" meyilli profil. zamanında aktiflenmiş. bir gün hortlatılmak üzere.

  ilgi manyağı ettiğiniz, "çok komikli çocuk yav" diye el üstünde tuttuğunuz eleman bu...

  umurumda değil, bende çoktan beridir engelliydi bu velet zaten. benim daha umursadığım, bu sözlükten çekip gitmelerine tanık olduğum, mesaj yoluyla vazgeçimeyi deneyip başaramadığım üç pırıl pırıl youser. nitelikli, doyurucu yazıları olan pırıl pırıl insanlar. bu normal şartlarda s.kimde olmayacak başlığa da onlar için yazıyorum zaten.

  hepsi de bu ve bunun gibi üç beş ilgi manyağının sözlükteki abartılı tutumundan bunalıp gittiler hesaplarını silip. mesajları hala duruyor bende...

  bunlar benim şahit olabildiklerim. kim bilir daha niceleri var-dı. gittiler. niçin peki? sizin o iflah olmaz aşağılık popülizm seviciliginiz için.

  nitelikli bilginin üzerine yaslanıp, niteliksiz olan işsizleri baş tacı eden herkese selamlar. burası bir çöplüğe dönerken, küsüp giden nitelikli yazarları görmeyip, o sırada vasıfsız popülist trolleri alkışlamakla meşgul olanlara selamlar. moderasyonundan okurlarına, hepsine selam olsun.

  ama gözlerinizi kaçırmadan, dikkatli bakın.

  tanıyın adamınızı, tanıyın...  son olarak, özgecan'ım için...

  içinden söyle
 4. var olan kimliğini trollük kisvesi altında gizlemeye çalışarak ne tam kendisi olabilmekte ne de tam bir troll. arada kalmışlığın hüzünlü öyküsü. bir şeyler başarabilmiş olmanın hasret türküsü. varlığının bahşedildiğini düşünen bir narsisizm düşkünü.

  asosyal. kültürsüz bir interaktif 90'lı nesil mahsülü.
  lsd
 5. bu da hakkındaki ikinci ve son yorumum olsun.

  inanılır gibi değil hakikaten...

  adına methiyeler düzülüyor, şiirler yazılıyor, bir öven bir de okşuyor filan. yani acaba farklı yazıları mı okuyoruz, anlayamadım ben.

  bu adam; seksist, sapıklığa girecek derecede abazan ve adab-ı muaşerete kesinlikle aykırı, fakat bunu yaparken de iğrenç bir dil kullanan, zekanın esamesi okunmayan yorumlar yaparak kendini ifade ediyor çoğu zaman. kardeşim, ben kendisini tanımam, hakaret olsun diye de yazmıyorum bunları. kendisinin yazılarını ve kullanıcılığını eleştiriyorum. yani bunları okurken zevk alıyor olmalı bu insanlar ki böyle şeyler söylesinler hakkında, o da çoook garip bir durum...

  aslında bu ülkenin kültür platformundan bile beklenecek kapasite de budur, doğru. burada birbirinin zevzek cümlelerine gülen insanlar da ülkemizin çoğunluk kısmı gibi belli ki... siyasi görüşlerinden değil, estetik ve sanat anlayışlarından bahsediyorum. clifford'ı ne zaman okusam gerçek hayatta başarısız olmuş, buna karşın egosunu ön planda tutmaya çalışan fakat ne kadar uğraşırsa uğraşsın kendi yetemezliğini yorumlarına maalesef farkında olmadan yansıtan birini hayal ediyorum. kendisi sağ olsun, düşündürüyor.

  ama lütfen rahat olsun, bundan kelli anlık dürtülerimi dizginlemeye çalışarak tepki vermemeye çalışacağım yorumlarına... sadece sevgili clifford'a bir sözüm var; ne kadar bazı tavır, cümle ve haleti ruhiyesi ile kendini üstün ve milletten zeki sanıyorsa sansın, herhangi bir konuda, herhangi bir yarışmada yahut hayat yolunda asla kendisine buradan daha düzgün olmasını salık veren insanlardan ileride olamayacaktır. kendisi lütfen bunu bir dost tavsiyesi olarak alsın, unutmayıversin.

  ha, umurumda mı? öyle gibi göründüğüne eminim lakin değil. ben zaten böyle kendini bilmez insanlar yüzünden insanlıktan soğudum, bana koymuyor yani. kullandığı dilden de kafa yapısından da madem herkes bu kadar memnun, e hayırlı olsun psikiyatrik birlikteliğiniz o vakit.

  bir gün belki ben de kendisi için bir şiir yazarım, akrostiş olanından.

  kendine iyi davran clavin.
 6. bariz bir şekilde nefret suçu işleyen bir insanı nasıl aklayabiliyorsunuz? bu söylemlerinin alışılacak bir yanı mı var? iyi ya da kötü çocuk olması beni ya da diğer bu suça maruz kalanları ilgilendirmez. yazdıkları ve diliyle açık bir şeklide suç işleyen bir insanı, tanısanız seversiniz diye aklayamazsınız. ya da trollük yapıyor diyerek de suçunu hafifletemezsiniz. bu yaptıklarına hiçbir mantıklı gerekçe getiremezsiniz.
 7. youser olduğundan beri en çok eleştirdiğim ve lalelik makamında geçirdiği toplam sürenin çoğuna sebep olduğum, her ne kadar özgürlükçü fikirlere değer veren bir youser olsam da çöp içeriğine tahammül edemediğim, tamamen uçurulması için abi ve yönetim ile çok kez görüşme yaptığım, nick altında iyi kötü şimdilik 118 yorum yapılmış eski boş şimdi dolu başak tanesi.

  özellikle kendi çöp içeriğini silerek, son günlerde bilim kanalına yazdığı inanılmaz güzel içerikler için tüm youserların huzurunda kendisine teşekkür ediyorum.


  youreads.net'e hoşgeldin clifford clavin !
 8. olmasa bu sözlük çok güzel bi yer. kimse küsüp gitmiyor kavga olmuyor saçmalık olmuyor.

  özlenmiyosun şekerim, mümkünse hiç dönme. gurur felan yap yani, istenmediğim yerde durmam ulen de çek git.
 9. evladım olsa yaşına bakmadan kürtaj yaptıracağım insanımsı.

  alkışlayanı, çanak tutanı da bu ülkenin bombok bir yer olmasına sebebiyet vermiş olan güruhla aynıdır. "marjinal olacağım, sarkastik olacağım, zaten mal bir düzen var ve ben bu düzeni daha anarşik bir tutumla aşağılayacağım" demeye çalışıp da aslında tecavüzcü, ahlak yoksunu ve insanlıktan nasibini alamamış tipler haline gelen insanların dayanışmasını gözler önüne seren, bu insanların ismen bir merkezde toplandığı kullanıcı.

  midemi bulandırmaktadırlar efenim.

  siteye bile girmiyoruz artık bunlar yüzünden, çok şükür.
 10. deli gibi gülmemek için tutuyorum kendimi. bu yazara bir laf geldiğinde neden 3-5 kişi toplanıp övmeye başlıyor? kendini elbette ki savunabilir diye düşünüyorum. ama bence hiç zorlanılmasın clifford clavin'i koruma ve kollama ekibi oluşturulsun. hatta eleştiren lale olsun. daha kolay.

  emin adımlar ile hedefine ilerliyormuş. burada geriye kalan herkes hedefsiz boş insanlar olmalı bu lafa göre. konuşurken niteliklere göre mi konuşacağız ya da yazacağız bilemedim. antipatim var çünkü entry girerken düşünceleri neyse, sorduğumda mesajda da aynılarını savunuyor. aslında o öyle biri değil falan hikayeleri gelmeye başlamadan yazayım. birilerinin güzellemesine ihtiyacı yok o yüzden. saygılar clifford abi.

  işbu entry; objektif olmakla birlikte, kendini cliffi savunmaya adamış youserlar içindir.