coca-cola - youreads

 1. yılmaz erdoğan'ın cebimde kelimeler oyununda dediği gibi.
  rengi siyah, köpüğü beyaz. içinde şeker var ama içince boğazını yakıyor. susayınca içilir ancak daha çok susatır.
  manyak mıyız peki niye içiyoruz?
  işte emperyalizm böyle bir şey...

  kapitalizmin en büyük simgelerinden biridir. diğeri için;
  (bkz: mcdonald's)
 2. neden reklamlara bütçe ayırmaya hala devam ettiğini anlayamadığım devasa şirket. biz içiyoruz zaten.
 3. zararlarından dolayı kola içmeyen bir insan olmama rağmen, cola'nın çıkış noktası ve yüzyıllar boyu gerek tad, gerek de marka olarak birinciliği kimseye kaptırmaması gerçekten hayranlık uyandırıyor. formülünü filan geçtim koka yaprakları ile şekeri harmanlayıp mucizevi bir lezzet elde edeceksin, şaşırtıcı tarafı ise bu keşifi 1800lü yıllarda yapacaksın, aradan yüzyıllar geçmiş. ve kimbilir daha neler denenmiştir, red bullar ice tea'ler bile bir kaç yıla dayanan içecekler ama hiç bir tanesi coca cola'nın yanına yaklaşamıyor, o günün teknolojisi ile nasıl böyle bir başarı elde edildiği ve bununla birlikte sırrını korumayı nasıl başardığı kafa karıştırıyor. cola tarihi üzerine çok araştırma yapmadım ama işin içinde kokain yada türevi bir madde olduğu kesin, bazı kişilerde fiziksel bağımlılık olmakla birlikte, şirket politikasında ilk hedefinin küçük çocuklar olduğunu düşünüyorum. çünkü yüzme yada bisiklet binmek gibi tadı bir daha unutulmuyor, küçük çocuklarda bu tadı geç tanıştırmak gerektiğine inanıyorum.
 4. bence pepsinin yanında adı bile okunmaması gereken ürün. içinde doğru düzgün şeker yok, gazı desen 2 dakikada kaçıyor. tadı da bir değişik.

  yıllarca çeşitli spekülasyonlara maruz kalsa da hala çokça tüketiliyor. yok israil malıymış da yok böcek ezip yapıyorlarmış da bir şeyler... kaynak facebook

  bir de bunun yan ürünleri var ki onları da hiç beğenmem (bkz: fanta) (bkz: damla su)
 5. bu ara geri döndüğüm eski alışkanlığım -alkolün yerine koyacak bir şeye ihtiyacım vardı-
  şu an kahvaltıdan önce kola içiyorum
  merhaba, ülser!
  hep birlikte mide delmeye adım adım...
  yalnız bu son kahvaltı öncesi
  bundan sonra sonraya saklayacağım
 6. bu sıralar hararet gidermek için tercih edilen içecek. önceden sıklıkla dürüm ayran yapan kişi artık dürüm kola ikilisini kullanıyor.
 7. şişeleri victorian dönemine ait kadın elbiselerinin şekline göre tasarlanmıştır.
  dreng
 8. rakı zevkimi öldürmüş içecektir.balığın yanında etin yanında rakı iyi gidiyor evet ama bu cola da bir şey var cola içtiğim zaman rakı falan aramıyorum balığın yanında, arkadaş muhabbeti olduğunda da yanına bir sigara çakıyorum yetiyor bana.daha zararlı olsa da bu aralar iyi sardı beni bu lanet şey.
 9. şuan dünyanın en değerli 3. markasıdır (1.apple, 2.google)
  şuan dünyanın en değerli ''gıda'' markasıdır (2.mc donalds, 3.pepsi)