1. Anlamadığım nokta şu, araba sürerken ehliyet zorunlu, en saçma devlet işine bile girerken sınava giriyorsun, her aşamada bir sınamadan geçiyoruz da neden önüne gelen çocuk yapabiliyor.

  Önce bir anlık zevk için bilinçsizlikten önlem alınmıyor, sonrasında kürtaj günah allahın verdiği canı biz mi alıcaz deniyor ve çocuk doğuyor. İnsanlar başaramıyorsa bu kontrol mekanizmasına sahip değilse sen kontrol altında tutacaksın belli şartlar yeterlilikler getireceksin ebeveyn sahibi olmak için.

  Bu şekilde insanlar çocuk sahibi oldukça ismi evet de olur 15 temmuz demokrasi şehitleri de olur.

  link
  wtf
 2. annesinin camdan çocuğu çağırdığını hayal etmek istemiyorum. ama ettim. evet.
 3. 10 yıl sonra kimsenin yüzüne bakamayacak duruma gelecek ailenin çocuğudur. başkası adına utanmak eyleminin gerçekleşmiş halidir.
 4. görüşümü bir kenara koyuyorum, nereden baksan gene saçmalık. çıkıp birileri çocuğuna "hayır" ismini koysa -ki kimse öyle bir şey yapmaz da velev ki yaptı- o da saçmalık olurdu.
  o çocuğu düşünüyorum, böyle anlamsız ve gereksiz bir isim... üzülüyorum.

  neden birilerinin maşası, uşağı, kulu, kölesi olmaktan rahatsızlık duymuyor insanlar. kendilerinin değerli olduğunu, başkasına muhtaç olmadıklarının neden farkında değiller? ölüm gösterilerek sıtmaya râzı edilmişsiniz. aklınız yok mu? birey değil misiniz?
  neden sorgulamak yok? neden düşünmek yok?
  ilerleme düşüncesi neden yok? bugün dün olduğumdan nasıl daha iyi veya bilgili olurum, nasıl insanlığa faydalı olurum düşüncesi neden yok?

  belki de bizlere düşüyor bunları anlatmak... önce kendimiz sindirip sonra insanlara anlatmalıyız. taraf olup, insanlardan uzaklaşmak, onları aşağılamak, onlara gülmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek bunu farkediyorum artık. kibirlenmeden, menfaat gütmeden, sinirlenmeden sadece insanları aydınlatma amacıyla hareket edecek insanlara ihtiyaç var. umarım onlardan olabilmeyi başarırız ne diyeyim...
 5. o çocuk okul çağına gelene kadar bizler ülkeye tekrar sahip laikliği getireceğiz ve eğer adını değiştirmek isterse seve seve "hayır" yapacağız.