1. bugün tbmm'de yapılan oylamada reddedilen komisyon. red oyu vermek için iq tek basamaklı sayılardan oluşma zorunluluğu varmış diye duydum..

    (bkz: bir dost)
    mert
  2. bu insanların 400 vekili akp ye vermeme sebebidir bu hükümetin çocukları koruyamaması ve korumak istememesi. mecliste demokrasi adı altında tek partinin hükmünü reddetme sebebidir kadın/ lgbt cinayetleri/çocuk istismarı. avrupa'nın buna neden demokrasi dediğini hala anlamış değilim, mecliste bulunan dağılım tüm partilere eşit olmalıdır. sağcısından solcusuna. aksi takdirde gördüğünüz gibi, doğrudan demokrasi değil ancak doğrudan teokrasi olur o ülkede.
  3. red oyu verenlerin her gece kabuslarında istismar edildiklerini görmek dileğiyle
    vagus
  4. bir zamanlar reddedilmişti bu komisyon değil mi? diğer faydalı, şu ülkeyi az da olsa kendi bataklığından kurtaracak birçok şey gibi. çok uzağa gitmeden henüz iki sene önce reddedilmişti. çünkü onların çocukları değil. çünkü bunlar oy getirecek kadar güçlü bir bilince yönelik değil. hep gizli, hep saklı. hep kapı arkalarında yaşıyor/yaşanıyor. kimse bilmiyor. işte bazen şu son günlerdeki gibi duyuluyor ve ses çıkıyor. oysa bu, belki her gün türkiye’nin her tarafında gerçekleşiyor. kapı ardında. dilerim güçlü bir ses oluşur da duyulur o küçücük bedenlerin gözyaşları. ve vicdanlarına dokunur. eğer sahiden varsa.