1. ilk adım olarak bu gün bu kitapları aldım.
  patenka pakrovski
  arkadaşımız yoğunluğu sebebi ile kitap almaya çıkamadı. listesini verdi. bana eft yaptı onun aldığı kitaplarda burada yarın kargoyla yola çıkacak ve miniklerimize ulaşacak.

  dergi aboneliği konusunda ulker napoliten arkadaşın fikrini benimsedim. ortak havuzda toplanacak parayla dergiye abone olabiliriz. kitap yollayacak arkadaşların kitap kolisine youreads ibaresi yazması yeterli olacaktır. koliyi yolladıktan sonra arafa, ulker napolitene, beat rice'ye ve bana iletirseniz listeye ekleriz ve youreads kütüphanesini kurmuş oluruz.
  hocayla konuştum. test kitapları, ingilizce öğrenim kartları, satranç takımları da alabilirsiniz. youreads hatıra ormanı kapsamında çocuklarımıza biraz oksijen bıraktık. şimdi de gelecek için onlara ışık tutuyoruz. var mı ötesi?
 2. Kitaplarımı aldım bu gün mutluyum, heyecanlıyım :) umarım o çocuklar da benim kadar mutlu olurlar.

  Edit : bu da son hali ben musmutlu teşekkürler güzel yürekli youserlar :)
 3. bugün taksim aslıhan pasajına gittim bu kütüphaneye birkaç kitap alabilmek için. sahafların arasında yürürken martı sahaf'ın önünde durmak geldi içimden. çocuk kitaplarına baktım, içlerinden 4 tanesini seçtim. o sırada da sahafın sahibiyle bir arkadaşı sohbet halindeydi. çocuk kitapları alınca "eğitimci misiniz?" diye sordular. "evet ama bu kitapları kahramanmaraş'taki bir okul için alıyorum, oraya yollayacağım" dedim. "o okulda öğretmen arkadaşınız mı var?" dediler. ben de youreads'ten ve bu projeden bahsettim. sahafın sahibi tunay hanım ve barış bey de birer kitap hediye etti. gerçekten beni çok mutlu ettiler. kendilerine bir kez de buradan teşekkür edeyim. :)

 4. dün hem yolladığım kitapların kendilerine ulaşip ulaşmadığını öğrenmek hem de kütüphanenin son durumu hakkında bilgi almak için muhammed hocaya mesaj attım. çocukların heyecanına dair çok güzel şeyler anlattı bana, acayip mutlu oldum.

  "ilk kez kitabım oldu diye ağlayan çocuklar vardı hocam inanabiliyor musunuz, ben şaştım kaldım buradaki insanların kitap sevgisine" dedi muhammed hoca. mesleğinde ilk görev yeri olan bu okula gittiğinde kütüphane diye gösterilen yeri görünce bir şeyler yapması gerektiğini düşünmüş. "her şey durakta beklerken yere düşen çakmağı almak için eğildiğimde bir broşür görmemle başladı" dedi. sonra ekşi'de yazmış, youreads'e ulaşmış, başka insanlara ulaşmış. valilik ve kaymakamlığa gitmiş. rafları valilik ve kaymaklık yaptırmış. şu anda 7500 tane kitapları varmış :) kütüphanenin ilk halinden son haline kadar içinizi ısıtacak bir sürü fotoğraf attı bana. hepinize teşekkürlerini ve selamlarını iletti. :)