1. uzun yıllardır doğuda neler yaşanıyor ne şartlar altında insanlar yaşam mücadelesi veriyor herkes farkında. ekranlardan izliyoruz ama bu kez değil. arafile birlikte ben, mitoz mayoz, bona dea, beat rice seyirci kalmak değil ordaki yerli halka dokunmak istiyoruz. orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür gitmesek de görmesek de...

  fırsat eşitliğinden bahsetmek isterdim ama yok. batıda eğitim gören ile doğuda gören arasında uçurum bir fark var. onlar kendi çabalarıyla yarınların doktorları mühendisleri olmak için ebeveynlerinin geçim sıkıntısında eğitimlerine devam etmekteler. eğitimine katkıda bulunmak boynumuzun borcudur arkadaşlar. kimse kusura bakmasın.

  üstelik cebimizden çıkacak bir sigara kutusu parası ile başaracağız. bir çocuğun yüzü güldüğünde başarmışız demektir.

  aklımdaki fikri paylaşmak istiyorum şu an bu metni okuyan youser dostuma

  süreli dergi aboneliğinin 1 senesini biz üstlenelim diyorum. meraklı minik olur. nat geo kids olur. merak ettiklerini güncel bilgilerle takip edebilsinler. ilgi duysunlar bilime.

  ayrıca onların seviyesinde okuyabilecekleri temiz yıpranmamış kitap gönderme düşüncem var. meb'in 100 temel eserinin set halinde satıldığı yerler var. bunları takip edelim.

  ne tutar bilmem ama hesaplarız. masrafı neyse belirler toplanacak meblağ hedefimiz olur. bağışçılarımız kitap ön sözüne kitabı okuyacak çocuk için bir mesaj bırakmasını isteriz. kim seti satın alırsa ayrı ayrı özel olarak ön söze kişisel notları yazar. böylelikle kitaba ruh katmış daha anlamlı kılmış

  böyle dostlar. daha önceki projelerin üstesinden geldik. bunun mu gelmeyeceğiz?
  mesaj kutumu kızıllandırın. konuşalım tartışalım. gerekirse düzeltme girerim. sizin fikirlerinizi de dahil ederim.

  + beat rice kırtasiye malzemesi meselesine değinmediğimi söyledi. benim ayıbım efenim. canlar kalem tutan kimseden zarar gelmez. kalem tutuşturalım o minicik ellere.

  + çok olumlu geri dönüşler alıyorum. mesaj kutusu olimpiyat meşalesi gibi hiç sönmüyor sayenizde (*:swh)

  az çok demeyelim verelim. okula yardım okula yardım
 2. merhaba arkadaşlar
  ben muhammed öğretmen; 21yaşında ilk görev yerim olan sevin fatih okuluna geldiğim zaman , çocuklar için güzel bir kütüphane yapmak istedim . hayal gibi birseydı. niye hayal diye sormayın burası merkeze 180 km uzaklıkta bir köy okulu , kışın yollar kapalı, öğrencilerin tamamı taşımalı sistemle geliyor. çocuklarımın maddi durumları kötü, akranları ile aynı şartlarda değiller. hiçbirsey yokken sadece hayal ettik bizim amacımız kütüphane kurmaktı ama şimdi hem kutuphanemiz var hemde bütün çocuklarımın defter, kalem silgi , test kitabı, ihtiyaçları tamamlandı.
  ben normalde pek duygusala bağlamayan biriyim ama her kargo geldiği zaman çocukların yüzündeki mutluluğu gördüm ya işte o zaman hayatımda ilk kez ağladım ben . ama mutluluktan oldu youreads ailesine sonsuz teşekkürler sunarım. şimdi öyle bir kütüphanemiz var ki ilçede ki tüm okullarda örnek olarak gösteriliyor. bunların hepsi sizin sayenizde oldu artık bir okulunuz var bilmenizi isterim . yolu kahramanmaraş a düşen olursa okuluma her zaman beklerim .ihmal etmeyin beni :)) artık burda sizinde çocuklarınız var sevgiyle kalın hoscakalin.
  not; atatürk seti gönderen arkadaş iyiki varsın kütüphanenin baş köşesine ulu önderin resimleriyle kitaplarımızı dizdik çok mutlu olduk . sevin fatih ortaokulu kütüphane kampanyası

  resimleri atmak için sabırsızlanıyorum ama nasıl atılacağını bilmiyorum , hayrınıza bana bir öğretin. :))
 3. dün hem yolladığım kitapların kendilerine ulaşip ulaşmadığını öğrenmek hem de kütüphanenin son durumu hakkında bilgi almak için muhammed hocaya mesaj attım. çocukların heyecanına dair çok güzel şeyler anlattı bana, acayip mutlu oldum.

  "ilk kez kitabım oldu diye ağlayan çocuklar vardı hocam inanabiliyor musunuz, ben şaştım kaldım buradaki insanların kitap sevgisine" dedi muhammed hoca. mesleğinde ilk görev yeri olan bu okula gittiğinde kütüphane diye gösterilen yeri görünce bir şeyler yapması gerektiğini düşünmüş. "her şey durakta beklerken yere düşen çakmağı almak için eğildiğimde bir broşür görmemle başladı" dedi. sonra ekşi'de yazmış, youreads'e ulaşmış, başka insanlara ulaşmış. valilik ve kaymakamlığa gitmiş. rafları valilik ve kaymaklık yaptırmış. şu anda 7500 tane kitapları varmış :) kütüphanenin ilk halinden son haline kadar içinizi ısıtacak bir sürü fotoğraf attı bana. hepinize teşekkürlerini ve selamlarını iletti. :) 4. Kitaplarımı aldım bu gün mutluyum, heyecanlıyım :) umarım o çocuklar da benim kadar mutlu olurlar.

  Edit : bu da son hali ben musmutlu teşekkürler güzel yürekli youserlar :)
 5. youreads'in 20 tl'cisi olarak bu kampanyaya da 20 tl destek açıklıyorum. öncülük edenlere teşekkürler, sevgiler, saygılar.
  abi
 6. onların sesi oluyoruz ve bu beni çok memnun etti. katılım ne çapta olursa olsun gerçekleşmesini, o kitapların gitmesini canı gönülden istiyorum.

  bu başlığın herhangi bir yorumunu deby'de görmek istiyorum ben.
 7. bugün taksim aslıhan pasajına gittim bu kütüphaneye birkaç kitap alabilmek için. sahafların arasında yürürken martı sahaf'ın önünde durmak geldi içimden. çocuk kitaplarına baktım, içlerinden 4 tanesini seçtim. o sırada da sahafın sahibiyle bir arkadaşı sohbet halindeydi. çocuk kitapları alınca "eğitimci misiniz?" diye sordular. "evet ama bu kitapları kahramanmaraş'taki bir okul için alıyorum, oraya yollayacağım" dedim. "o okulda öğretmen arkadaşınız mı var?" dediler. ben de youreads'ten ve bu projeden bahsettim. sahafın sahibi tunay hanım ve barış bey de birer kitap hediye etti. gerçekten beni çok mutlu ettiler. kendilerine bir kez de buradan teşekkür edeyim. :)

 8. ülker napoliten arkadaşıma katılıyorum yapacağımız yardımları bir havuza toplarsak daha çeşitli ve daha çok materyal gönderebiliriz.
 9. bugün öğrendiğim kampanya oldu duyuru sayesinde. seçilen köy benim baba köyüme çok yakın bir köy. ben de destek vermek istiyorum tabi ki...

  youreads hatıra ormanı projesinde yüzlerce ağaç için bağış toplayabilmişti burası, şimdi de belki her ay olmaz ancak 3-4 ayda bir yeni bir köy okulu için benzer proje yürütülebilir.
 10. evet biliyorum kütüphane başlığı ama ben de bir köy okulundaki anasınıfı öğrencileri için sizden yardım istemeye geldim. tanıdığım bir öğretmenin anasınıfı öğrencileri için gerekli olan materyallerin bir kısmını karşılamış, ancak bir o kadar da eksik var pastel boya, keçeli boya gibi. çocuklar boyayı seviyorlar. minik yavrucaklar için nasıl yardım toplayabiliriz? neler yapabiliriz? desteklerinizi bekliyorum, her türlü görüş öneri için kızıllandırabilirsiniz. teşekkür ederim.
  bona dea cipres limon a teşekkür ederim.
  youreads fm teşekkür ederim.