1. kimse bu ufak kız çocuğunun yaşadığı travmayı inkar edemez etmemelidir de. belki tek suçu o coğrafyada yaşamaktır. ancak;

  "bahsedilen örgütün bugüne kadar çocukları canlı bomba olarak kullanmak gibi bir eylemi yoktur"

  ne demek istiyorsun? bugüne kadar çocukları defalarca kullandılar ama canlı bomba olarak mı kullanmadılar demek istiyorsun? trt' de yayınlanan belgeselde küçük bir çocuğa sorulan "savaşmak zorunda kalsan ne yapardın?" sorusuna çocuğun "kendimi kontrol noktasında patlatırdım" demesini de unutmayalım. (söz konusu belgesel sanırım cihat ile ilgiliydi ve çocuk suriyeliydi ancak örnek olsun diye yazdım.)

  peki "kobani düşerse istanbul' u yakarız." cümlesini sarf edip çoluğu çocuğu sokaklara salanlar kimlerdi? şu fotoğrafı da aşağıya bırakayım.

  örn

  "ordaki çocuklara kimsenin bomba bağlamayacağını ordaki polislerin hepsi çok iyi biliyor."

  nerden biliyor? ülkede son bir sene içerisinde kaç tane bomba patladı? ülke şu anda çocuklardan canlı bomba olmaz denilecek bir halde mi? sen nerden biliyorsun? belki normal prosedür uygulanıyor? peki orada sadece ve sadece o kız çocuğu mu var? video ilk servis edildiğinde neden sadece kız çocuğunun olduğu bölüm vardı? peki bu insanların algılarıyla oynamak için yapılmış olabilir mi?

  bunları herhangi bir şeyi savunduğum için söylemiyorum ancak bazı durumlarda her iki tarafı da anlamak zorundasınız. zaten çok sağlıklı olmayan toplumumuzda son yıllarda artan gerilim ve yaşanan olaylar neticesinde herkesin psikolojisi altüst olmuş durumda. eğer bir şeye kızacaksanız bu terörün ta kendisi olmalı.