çok eşlilik - youreads

 1. bi erkek olarak (internette yalan söyleme gereği duymuyorum:) bunu hayal etmek çok tatlı geliyor bana. bir kadından sıkıldın mı (hem ruhen hem bedensel olarak), başka kadına geç. ki zaten 80-20 kuralı diye bir şey varmış diyorlar (google it) işte o kural bi rivayete göre kadınlar için de geçerliymiş yani zaten kadınlar erkeklerin sadece %20sini istiyor yani 1 ''vasıfı-güçlü'' erkeğe 4 kadın düşüyor (kalanlar da ossbir çekiyor veya o %20içinden adam alamayan kadınlar mecburen bunlarla beraber oluyor heralde (bunlar dedik ötekieştirdik ama ben de o gruptayım an itibariyle, her neyse). doğanın kanunu?).
  ama sözkonusu kadınların da çok eşli olması olunca ''gavat'' durumuna düşmüş olacağım, kanıma dokunacak o zaman tmm ''en iyisi tek eşlilik'' öyle mi?
  tek eşlilik bir ara form gibi geliyor artık ya yeniden ataerkiliğe döneceğiz ya da aieyi komple ortadan kaldıracağız zannedersem, insanık olarak.
  ataerkilliğe geri dönersek biz kadınları sömüreceğiz (edit: sömürgeleştireceğiz demek lazım heralde), komünal yaşama dönersek de aile kalmayacak herkes herkesle sevişecek yani ''gavatlık'' o zaman, bizim kanımıza dokunsa da bizden sonraki kuşaklar belki bizi yobaz görüp bu burjuva - feodal normları aşıp bunu normal görecek. bir de anaerkillik ihtimali var ama ona da nah dizine kadar klitor gerek diyorlar. swh swh.
 2. bana kimse çekici gelmiyor, belki de aşık olduğum içindir. alın dünyanın tüm kızlarını verin sevdiğimi.

  tanım, kadına hakaret olan ve bir aile ortamından kopuk, tek amacı üremek ve zevk olanın yapacağı şey.
  tabi, nüfusun çoğalması için çok eşliliği hariç tutuyorum. o başka bir durum.
  edit, imla.
 3. insan sevmediği biriyle evlenirse tabiki çok eşliliği savunur. gerçi birinin sevdiği kişiyle evlenmesi de biraz ütopik bir durum olsa gerek.
 4. şu şarkıyı sevmesine karşın "erkekseler teker teker gelsinler" mantığında biri olarak tercih etmediğim eşleşme türü :p

  Çok eşlilik deyince bir de aklıma sadakat kart geldi; mağazalar bir sürü insana bunlardan veriyor, insanlar farklı farklı mağazalardan bu kartlardan alıyor, adı da sadakat kart, ilginç.
 5. ruhuna sahip çıkamayan bir takım erkeklerin kendilerini aklamak adına savundukları ilişki şekli.. o kadar aciziyet içeriyor ki, tek eşli olmak, tek kadına bağlılık duygusu o kadar küçümseniyor ki... hayat sadece bir kaç ml'lik hormonlardan ibaret olmamalı.. insanı başka bir insana bağlayan, ama kesinlikle bağımlılık değil, pek çok duygu var. tüm bunları ezip geçerek, şımarık bir çocuk misali, ne aradığını bilmeyerek ruhtan ruha farklı bedensel tatminler için koşmak acınası bir durum ; bana göre.. beyin denen organ çok işlevsel ve gelişmesi mümkün..

 6. Şurada
  hakkında güzel bir yazı var. Celal şengör yazmış.
  Hayvanlardan bir farkımız olmalı bence. Zaten insanın tek amacı çoğalmak olsa o zaman herkesin bir sürü çocuğunun olması gerekir. Çocuk sahibi olmak istemeyen kesim de var mesela. Artık devir değişti. Öyle olsa mağarada yaşamaya da devam ederdik. Bir de niyeyse türk insanı poliandri gerçeğini hep unutuyor ya o da ayrı komedi.
 7. ben asla yapmayacağım için karşımdaki yaparsa onu tekmelerim, kalanı beni ilgilendirmiyor ama bu düşünce çok yaygınsa genel bir ahlak çözünmesi ile karşı karşıyayız demektir diye düşünüyorum.
 8. sanırım coğrafi ve ekonomik şartların belirlediği bir gerçeklik..dini argümanlara dayandirmalar filan çok absürd.
  zahle