çok tanınıyorsun farkında mısın - prof. dr. erdal çayırcı - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
çok tanınıyorsun farkında mısın - prof. dr. erdal çayırcı
"kişisel verilerimin ulu orta her yerde olmasına rağmen, bana ait bireysel uzayıma haberim ve rızam olmadan girilemez... keşke bu kadar basit olsaydı."

"birileri bizim için bilgiyi topluyor, seçiyor, süzüyor, manipüle ediyor, bizim adımıza çoğunlukla itaat ettiğimiz kararlar alıyor, bizim için hayal ediyor, hatta implant edilebilen vücut alan ağları gerçekleşirse sinir sistemimizin yerine de geçip kaslarımızı kontrol ediyor."

"artık bireysel casusumuz sadece cebimizde değil! sadece bizi dışarıdan gözlemlemekle yetinmiyor, artık beynimizin içine de girmeye hazırlanıyor!"

"şimdi sanal toplulukların artması ve sosyal ağ analiz yazılımların yaygınlaşması ile sosyal ağ analizi farklı bir boyuta taşındı... toplumlar artık sosyal mühendisliğin etkilerine daha açıklar. yakın tarihimiz bunun katastrofik örnekleri ile dolu."
(tanıtım bülteninden)
  1. kişisel verilerin internet ortamında ne kadar tehlikede olduğuna ilişkin bir kitap. erdal çayırcı gibi donanımlı bir isimden. şu an kitabın ortalarındayım ve üslubu fazlaca hafif, akıcı. anlattığı bilgiler ise ürkütücü.

    en büyük eleştirim kapağı. bu kadar ciddi konulu bir kitaba kişisel gelişim kitabı muamelesi yapılmış resmen.