1. bir behzat ç bolumunde ekibe yeni katilan olay yeri incelemeci emre, huseyin abinin meyhanede bizimkilerle bulusur. masaya bir corona soyler (sansurden dolayi isim yada marka gormeyiz ama devaminda limon istemesinden anlasiliyor). limonsuz gelen birayi goren emre "limon yok muydu bilader" der ve beklemeye baslar. elinde limon suyu sisesiyle gelen garson siseden boca eder limon suyunu. turk televizyonlarinda gorulebilecek en absurt sahnelerden birine imza atarlar boylelikle. coronaya fersan marka limon suyu dokmek her yerde gorulebilecek bir detay degil...
 2. kuş gibi bira. ne midede ağırlık yapıyor ne de tadı acı. ha bu beni kesmez diyecekler için lafım yok. bu biranın hizmet ettiği amaç o değil zaten.
 3. meksika birasıdır. alkol oranı %4.5dir. yeaaa bu nasıl bira su gibi diyenler. biranın özelliği light olması, aromasını sevmiyorsan içmeyeceksin. git hoegaarden grand cru iç, kırmızı tuborg iç, lucifer iç, kwak iç ama corona içme.

  yeeaaa garsoon pardon buna limon koymamışsınız diyen arkadaşlar. öncelikle limon değil o lime. limonu sen git salatana sıkarsın. lime a gelince, limesiz corona içemem ben diye şekil yapmadan once onun neden orada olduğunu bi araştırın. bira meksika birası, meksika da sıcak ve sinekvari böceklerin bol olduğu bir bölge olduğundan dolayı biranın ağzına herhangi bir böcek konmasın diye tadı ve kokusu keskin olan lime yerleştirilir şişe ağzına. limesız da pekala içilebilir fakat orijinalliğini kaybetmek istemeyenler için tercih sebebidir.

  bu bira yukarıda belirttiğim sebepten dolayı şişe ile içilir. coronayı bardakta istemek, dogasina biraz aykırıdır. buz gibi içiniz, içimi yumuşak, aroması harika, ısınmadan rahat rahat bitirebileceğiniz, devamında 5-6 şişe daha rahatça devirebileceğiniz bira tipidir.

  not: fiyatı normal biralardan biraz daha yüksektir. fakat unutmayın, kalite ucuza alınmaz. afiyet olsun efem.
 4. limonu kes corona kapağını aç limonu içine düşür köpüklenmeler dik kafana oh mis
 5. dün denedim ilk kez güzel hafif bir aroması tadı var. efesin o rezil acılığı yok. çoğu yabancı birada olan aşırı aroma yoğunluğu da yok. içilebilir ama sıkıntısı 33 lük 7 küsür markette.
  wtf
 6. yumuşak, boğazı hiç yakmayan ve diğer biralar gibi sodayı andırmayan bir bira. ilk kez alkollü içecek tüketecekler için bu içki bir başlangıç ürünü olarak tercih edilesidir.

  kadın birası şeklinde aşağılanmasına karşın, ülkemiz başta olmak üzere akdeniz ülkelerinde bolca tüketilir.
 7. bir 50'lik birayla çarpılan arkadaşımın, 33'lük corona denedikten sonra yamulduğunu görmemle.
  ulan bu neymiş dememe sebebiyet veren bira markası.
 8. tadı güzrl ama meyvesuyu gibi, biraz yavaş içince de sidiğe dönen millerın havalı versiyonu. zira millera karı birası denir ama muadili olan bu birayı içmek daha bi havalıdır. yumuşak içimli yaz birası (yaz birası neyse?!)