cumhuriyet bayramı - youreads 1. 29 ekim'de türkiye cumhuriyeti'nin kurulması, yaşaması sevincinin yaşandığı bayram. youreads fm olarak bu güne özel iki çello bir anadolu, anadolu türküleri ve atatürk'ün sevdiği şarkılar yayını başlattık. iyi dinlemeler, bayramınız kutlu olsun.
  abi
 2. cumhuriyeti de bayramı da gittikçe sembolikleştirilmeye çalışılan bayram.hatta sembolikleşmiş hali bile göze batırılmaya çalışılan.
 3. bugün 93. yıl dönümü olan, bir milletin yeniden doğuşunun bayramı. 16 kez devleti yıkılıp 17. kez devlet kuran bir milletin 1000 yıllık anadolu serüveninin yeni bir soluğudur. gazi mustafa kemal atatürk'ün de dediği gibi "türk milleti ilelebet yaşayacaktır." ilelebet yaşayacak bir milletin devamlılığının teminatıdır cumhuriyet.

  düvel-i muazzamaya karşı cihan harbini verirken yok olma tehlikesi yaşayan bir milletin kısa sürede yeniden şahlanışının tezahürüdür cumhuriyet. bir nesle bırakılabilecek en büyük armağandır. ne mutlu bizlere.

  son olarak da gazi paşa'nın sesinden nutku dinleyelim. ne mutlu türküm diyene!
  ae
 4. özellikle bu günlerde sesimizin en çok çıktığı ölçüde kutlamamız gereken bayram.
 5. hem kutlayanlar, hem de koşullar açısından, hakkıyla kutlanabildiği yılların tekerrür etmesini umduğum bayramdır.
 6. sarı saçlım mavi gözlüm minnettarım, bayramımız kutlu olsun
 7. hepimiz için kutlu olsun, hep var olsun, daim olsun. cumhuriyeti bu topraklara getirmek için uğraşan her bir insana bugün minnet duyuyorum. ve bugün cumhuriyeti ortadan kaldırmak için her türlü kirli hilelerin ardına saklananların en kısa zamanda sonunu diliyorum.
 8. milyonlarca orospu çocuğuna dert olan bayram. analarını bacılarını karılarını, şeriat aşkına ışidli maymunların altına yatıracak kadar gavat olan tarla farelerinin karın ağrısına neden olmuştur. geberin.
 9. herkese kutlu olsun dediğim bayram.
  bu sene de kutlamalara katıldım. geçen sene annemin ısrarıyla olmuştu fakat bu sene annem gelemese de ben kutlamalara katıldım. o kadar güzel insanla aynı ortamda bulunmak bile mutluluk verici. ne zaman ülkeye dair umutlarınız azalırsa o tarz bir ortamda bulunmanızı tavsiye ederim. insan daha pozitif bakmaya başlıyor çünkü.

  zaten cumhuriyet bayramı etkinlikleri birçok yerde sadece bugün kutlanmıyor. bugünden haftalar öncesinden başlıyor. bu da daha keyifli hale getiriyor. tabii her yerde durum böyle değil onu da biliyorum. olsundu. siz de olan yerlerdeki etkinliklere gidebilirsiniz. bugün de arkadaşlarımla buluşmuştum oturmak için. sonra onların da arkadaşları gelmiş. hepsini zorla götürdüm :)) dediğim gibi bugün de çok güzel kutlandı. bugüne dair tek sıkıntım arkadaşlarımın arkadaşlarının hunharca sigara içip şampuan kokan saçımı sigara dumanı kokar hale getirmesi oldu. duman rahatsız etmedi ama anneme iyi geceler derken öptüm. sigara kokusu saçlarıma sindiği için çaycı çırağı gibi olmuşsun dedi bana :d
 10. en değerli bayramdır.