1. 29 ekim'de türkiye cumhuriyeti'nin kurulması, yaşaması sevincinin yaşandığı bayram. youreads fm olarak bu güne özel iki çello bir anadolu, anadolu türküleri ve atatürk'ün sevdiği şarkılar yayını başlattık. iyi dinlemeler, bayramınız kutlu olsun.
  abi
 2. cumhuriyeti de bayramı da gittikçe sembolikleştirilmeye çalışılan bayram.hatta sembolikleşmiş hali bile göze batırılmaya çalışılan.
 3. bugün 93. yıl dönümü olan, bir milletin yeniden doğuşunun bayramı. 16 kez devleti yıkılıp 17. kez devlet kuran bir milletin 1000 yıllık anadolu serüveninin yeni bir soluğudur. gazi mustafa kemal atatürk'ün de dediği gibi "türk milleti ilelebet yaşayacaktır." ilelebet yaşayacak bir milletin devamlılığının teminatıdır cumhuriyet.

  düvel-i muazzamaya karşı cihan harbini verirken yok olma tehlikesi yaşayan bir milletin kısa sürede yeniden şahlanışının tezahürüdür cumhuriyet. bir nesle bırakılabilecek en büyük armağandır. ne mutlu bizlere.

  son olarak da gazi paşa'nın sesinden nutku dinleyelim. ne mutlu türküm diyene!
  ae
 4. özellikle bu günlerde sesimizin en çok çıktığı ölçüde kutlamamız gereken bayram.
 5. kutlu olsun.
 6. hem kutlayanlar, hem de koşullar açısından, hakkıyla kutlanabildiği yılların tekerrür etmesini umduğum bayramdır.
 7. sarı saçlım mavi gözlüm minnettarım, bayramımız kutlu olsun
 8. hepimiz için kutlu olsun, hep var olsun, daim olsun. cumhuriyeti bu topraklara getirmek için uğraşan her bir insana bugün minnet duyuyorum. ve bugün cumhuriyeti ortadan kaldırmak için her türlü kirli hilelerin ardına saklananların en kısa zamanda sonunu diliyorum.
 9. milyonlarca orospu çocuğuna dert olan bayram. analarını bacılarını karılarını, şeriat aşkına ışidli maymunların altına yatıracak kadar gavat olan tarla farelerinin karın ağrısına neden olmuştur. geberin.
 10. 29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

  cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmetle ve minnetle anıyorum.