cumhuriyet gazetesi - youreads 1. ileri demokrasinin icat ettiği suçlarla terörist ilan edilen gazete. ne kadar örgüt suçlaması varsa cumhuriyet gazetesi mutlaka etkileniyor neden? çünkü,eleştiren için örgüt icat etmek,suç icat etmek en kolayı.
  yahu hikmet çetinkaya o sümüklü hocanın yaptığı pisliklere karşı yıllardır yazan bir insan ve hakkında bu sümüklü bir çok dava açıp kazanmıştır şimdi bu adamı ona hizmet etmekle gözaltına almak ne kadar ahmakça,ne kadar faşizan bir eylem.
 2. ülkede olup bitenleri beğenmeyen kimseye tahammülü olmayan iktidarın şimdiki kurbanı.
 3. tehlikenin hala farkında değil misiniz? iki gün önce rektörlük seçimleri ile ilgili usul değiştirildi. "zaten öyleydi, ne olacak" diye önemsenmedi. bugün bir basın organına operasyon düzenleniyor, "hakettiler, olsun" deniyor.
  bugün size benzemediği, size dokunmadığı için olsun dediğiniz her şey, ülkeyi yavaş yavaş değiştiriyor, dönüştürüyor. bir defa da, size dokunmadan niye diye sorun. bir defa da sizin gibi olsun olmasın, hukuksuz olan her şeye hayır deyin.

  ülkem her geçen gün geriye gidiyor. demokrasi her gün yara alıyor. üstelik, bu her güne sıkıştırılmış küçük ya da büyük haberlerle yapılıyor ama kimse bir şey demiyor artık.
  ülkeyi yönetenler değil de, yönetilenlerin ne hale geldiğini, nasıl umursamaz, bencil, cahil olduklarını gördükçe gelecek için umudum kalmıyor. bunu söyleyince "beğenmeyen gitsinciler" ortaya çıkıyor ya; gitmeyeceğim efendim!! bu ülkeyi sizin gibilere bırakmayacağım. tek başıma kalsam da doğru bildiğimi değil, gerçekten doğru olanı söylemeye, savunmaya devam edeceğim.
  ben ki dünyanın en sakin insanıyım, beni bile çileden çıkarıyorsunuz, size ne deyim ben.
 4. en azından safımız belli olsun diye yarın 6-7 tane alıp dağıtacağım gazete. ve muhtemelen yarın dönemleri boyunca en fazla satış yaptıkları gün olacak.

  gün cumhuriyet günü dostlar!
 5. sıra size gelene kadar tepkisiz kalın. sıra size geldiğinde sesinizi duyacak kimse olmayacak.

  meydanlarda demokrasi naraları atanlar demokrasi ile bağdaşmayan eylemler zincirine el atmış ülkeyi karanlığa doğru sürüklüyorlar. hayat tv, imc, cumhuriyet sonra sözcü derken sen, ben, biz, hepimize kadar uzanacak bu tutum.

  'bana muhalif olan herkes potansiyel suçludur' mantığı ile ülke yönetilmez. lastikleri patlamış bir arabada son sürat gidiyoruz sonumuz ne olur meçhul..
 6. yıllarca günümüzde fetö olarak anılan gülen cemaati alehine yazılar yazan bir gazetenin, bugün fetöden dolayı yargılanması çok ironik. hele ki bu yapıyla yıllarca kol kola olan ve bence, halen bu yapıyla organik bir bağı olan bir hükümet tarafından suçlanması daha bir ironik. amaç tamamen muhalif basın yayın organlarını işlevsizleştirmek ve basını tamamen iktidarın güdümüne almak.
 7. aydın engin, pınar öğünç, ceyda karan gibi yazarların kadroya dahil dahil olmasıyla artık daha sık takip etmeye başladığım ve 24 nisan'daki "bir daha asla" manşetiyle bu ülkede bir şeylerin değişmeye başladığı konusunda umutlandıran gazete bir daha asla

  bir de charlie hebdo dayanışması vardır ki 2 yazarı hakkında dava açılmıştır
 8. 1 mayıs 2015'te okurlarına komünist manifesto^:nur deriş-celal üster çevirisi^ hediye etmiştir.
  mutlu
 9. sıranın chp tabanına da geldiğinin göstergesi olan gazete.

  eğer şimdi sesimiz çıkmazsa sonsuza kadar susmak zorunda kalabiliriz.
 10. sadece türk basınını değil, türk toplumunu, türk solu üzerinde fikir sahibi olmak isteyenler için de dikkatle incelenmesi gereken ve bugünlerde 91. kuruluş yılını kutlayan gazete.