cumhuriyet gazetesi - youreads 1. tehlikenin hala farkında değil misiniz? iki gün önce rektörlük seçimleri ile ilgili usul değiştirildi. "zaten öyleydi, ne olacak" diye önemsenmedi. bugün bir basın organına operasyon düzenleniyor, "hakettiler, olsun" deniyor.
  bugün size benzemediği, size dokunmadığı için olsun dediğiniz her şey, ülkeyi yavaş yavaş değiştiriyor, dönüştürüyor. bir defa da, size dokunmadan niye diye sorun. bir defa da sizin gibi olsun olmasın, hukuksuz olan her şeye hayır deyin.

  ülkem her geçen gün geriye gidiyor. demokrasi her gün yara alıyor. üstelik, bu her güne sıkıştırılmış küçük ya da büyük haberlerle yapılıyor ama kimse bir şey demiyor artık.
  ülkeyi yönetenler değil de, yönetilenlerin ne hale geldiğini, nasıl umursamaz, bencil, cahil olduklarını gördükçe gelecek için umudum kalmıyor. bunu söyleyince "beğenmeyen gitsinciler" ortaya çıkıyor ya; gitmeyeceğim efendim!! bu ülkeyi sizin gibilere bırakmayacağım. tek başıma kalsam da doğru bildiğimi değil, gerçekten doğru olanı söylemeye, savunmaya devam edeceğim.
  ben ki dünyanın en sakin insanıyım, beni bile çileden çıkarıyorsunuz, size ne deyim ben.
 2. ileri demokrasinin icat ettiği suçlarla terörist ilan edilen gazete. ne kadar örgüt suçlaması varsa cumhuriyet gazetesi mutlaka etkileniyor neden? çünkü,eleştiren için örgüt icat etmek,suç icat etmek en kolayı.
  yahu hikmet çetinkaya o sümüklü hocanın yaptığı pisliklere karşı yıllardır yazan bir insan ve hakkında bu sümüklü bir çok dava açıp kazanmıştır şimdi bu adamı ona hizmet etmekle gözaltına almak ne kadar ahmakça,ne kadar faşizan bir eylem.