cüneyt çakır - youreads

 1. fifa kokartlı türk futbol hakemi.

  bugün yönettiği derbiden sonra en az 1 sezon dinlendirilmesi farzdır. iki artı iki nasıl dört ediyorsa, aynı şekilde bugün iki takıma da çok bariz yanlış düdük çaldı. lakin gösterdiği kırmızı kart, görüş alanında olan toplam da 5 tane ( iki fenerbahçe, üç galatasaray tarafına ) net penaltıyı es geçti.

  bakın bugün uzun zamandan sonra ilk defa iki kulübün taraftarı birbirlerine yakınlaşmıştı. gezi direnişinden sonra ilk defa böyle gördüm ben taraftarları. lakin ne yaptı etti hem maçın, hem de " ezeli rekabet, ebedi dostluk " mottosunun üzerine tüy dikti. ali sami yen spor kompleksi açıldığı günden bu yana sanırım en fazla ( yabancı madde vs ) tepki gösterildiği maç oldu bugün yönettiği maç. taraftar en sonunda çıldırdı, sahaya ne geçtiyse attı, bence bu tür bariz ve alenen yapılan hatalı hakem kararlarına tepki göstermelik, hakeme ve yardımcılarına yabancı madde atılması serbest olmalı. bir nevi " meşru müdafaa " kapsamında değerlendirilmeli.

  her şey planlandığı gibi gitseydi bugün statta, yardımcı hakeme yabancı madde atılan kısımda yerimde olacaktım. çok yüksek ihtimalle de dayım ve dedemle beraber o esnada maç izliyor olacaktık. salonda maç izlerken bile kendimden geçtiysem çok ama çok eminim ki, statta çok daha farklı şeyler yapardım.

  bugün bu kişilik yoksunu şahsiyet türkiye de yaşayan en az 30 milyon kişiden hem yedi sülalesine küfür yemiş, hem de ah almıştır.

  kolay kolay ah etmem, küfür etmem ama bugün bu kadar insanın canını yaktın ya umarım senin de canın yanar, derman bulamazsın inşallah.

  düzeltme.