dark - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.29)
dark
kayıp bir çocuk. bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar. (beyazperde)
 1. şu anda ilk sezonunu bitirdiğim dizi.
  beyin yakan , bir defada anlayamayacağınız ancak mütiş bir kurguya sahip olan dizi.
  tavsiye ediyorum herkese.
 2. tarihe dayanan, kurmaca ağırlıklı, oyunlarla geçmişi bugüne getiren soğuk ve beyin yoran bir alman cinayet dizisi...
 3. çıkış noktası nietzsche nin bengi döngüsü olan dizi
  bence de zaman doğrusal değil ya da akla en yatkın açıklama mülksüzlerde geçtiği üzere 'time has two aspects. there is the arrow, the running river, without which there is no change, no progress, or direction, or creation and there is the circle or the cycle, without which there is chaos, meaningless succession of instants, a world without clocks or seasons or promises.' olabilir.
 4. beyni yakıp elinize veren netflix’in almanca dizisi.
  an itibariyle ilk sezonu bitirdim ve lost tadı aldım, inşallah sonu benzemez.
 5. geçenlerde arrival filmi hakkında bir yazı okudum doğrusal ve döngüsel zaman farkı üzerine. doğrusal zaman neden-sonuç ilişkine dayalı ilerler. geçmişe gidip birini öldürdüğünüzde çocuklarının doğmasını engelleyebilirsiniz. bkz. back to the future. döngüsel zamanda bir değişiklik yaptığınızda ise her bir değişiklik yeni bir paralel evren yaratıyormuş. özeti buydu. merak edenler filmsloverss sitesine bir bakabilir. diziyi anlamaya yardımcı olacaktır.
 6. mükemmel dizi orjinal diliyle (almanca) izlemenizi tavsiye ediyorum
 7. dublaja hayır diyerek benim de almanca izlenilmesini önerdiğim legion, westworld sevenlerin seveceğini düşündüğüm dizi.
  stranger things çakması diyenlere aldırmayın, tek benzerlik veletlerin kaybolması ve kasabada geçmesi.