dark city - alex proyas - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.31)
dark city - alex proyas
john murdoch tuhaf bir otel odasında gözünü açar ve vahşice işlenmiş bir dizi cinayetin zanlısı olarak arandığını öğrenir. esas sorun hiçbir şey hatırlamıyor olmasıdır. peşinde sadece polis değil, gizemli yabancılar da vardır. murdoch kaçarken bir yandan da kişiliğindeki karmaşık bir sırrı çözmeye uğraşır. ancak bazı sırlar ölümcül olabilir.the crow filminin yönetmeni alex proyas, bu defa bilimkurguya yeni bir boyut kazandıran bir gerilim ile karşınızda.


 1. dünyaca ünlü film the matrix - andy ve lana wachowski'ye esin kaynağı olmuş, 1998 yılında alex proyas'ın yönettiği ve başrollerinde rufus sewell, william hurt, kiefer sutherland ve jennifer connelly'nin oynadığı, the matrix'in gölgesinde kalmış müthiş bir filmdir.

  the matrix hayranlığı olanların, eğer haberleri yoksa, muhakkak izlemeleri gereken bir filmdir.
 2. matrix'in gölgesinde kalmış şanssız film.
 3. o uçan adamların arasında bir de velet var. allah onun belasını versin.
 4. kesinlikle izlenmesi gereken filmdir - gereksiz aksiyon sahneleri bulundurmayan nadide bir bilim-kurgu filmi olarak tanımlanabilir.
  dag
 5. bugün izleme fırsatı buldum. matrix'in gölgesinde kalması normal çünkü ondan daha iyi değil. ama çok sayıda benzer sahneler var. işin aslı çok da beğenmedim.
  abi
 6. !---- spoiler ----!

  blade runner ve westworld'deki bellek ve anı temalarını işleyen başka bir distopik bilimkurgu

  !---- spoiler ----!