de ki işte - oruç aruoba - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.80)
Yazar oruç aruoba
de ki işte - oruç aruoba
ölüm yaşamdan daha belirgindir. ölüm yaşamdan daha kesindir.yaşam belirsizdir; oysa ölüm ,belirgin ve kesindir. hep bir süreç olan yaşam, ölüm anında, sonunu değil, sonucunu bulur: ölüm yaşamın sonucudur - kişinin nasıl bir yaşam yaşadığı, öldüğü ölümden bellidir. ölümü bilen, onun bilincinde olan bir yaşam, yaşam sürecinin her anında ölümü yaşama katarak, yaşamı bilinçli kılar - ölümü yaşamdan koparmadan, ama ölümün yaşamı kaplamasına da izin vermeden, ölümü, her an, yaşam kılar. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


  1. oruç aruoba'nın ile'den sonra okuduğum ikinci kitabı. oruç aruoba'nın gerçek bir felsefeci olduğunu kanıtlayan kitap ayrıca da. ölüm ^:de^ , yaşam ^:ki ^ve felsefe ^:işte ^ üzerine derin düşüncelere gark oldum. filozoflarla ilgili verilen dip not bilgiler muhteşemdi ve wittgenstein'a olan ilgim depreşti. kitap akıp giderken yine de bitirmeyi istemedim. felsefe seven biri olsam da bir felsefe kitabını okurken bu kadar keyif alacağım aklıma gelmezdi. gerçekten lezzetli bir kitap.
  2. oruç aruoba'yla tanışmamı sağlayan kitaptır. ayrıca, yürüme-de ki işte-tümceler'den oluşan yürüme üçlemesine dahildir. özellikle felsefe bölümünün okunmasını tavsiye ederim. oruç aruoba okuyun efendim.