• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.03)
deadpool - tim miller
teşhisleri sonunda kanser çıkan wade wilson tüm umudunu weapon x programına bırakır. ancak katılması ile birlikte yeni bir kahraman ortaya çıkar. alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.


  1. bir çok entryde gördüğüm üzere "marvel filmi" olarak adlandırılan ama esasında sadece bir marvel comics karakterinin baş rolünde bulunduğu "20th century fox" -kulislerdeki adı ile sadece fox- filmidir. öyle beğenmedim böyle beğenmedim diyen arkadaşlara bu filmin ryan reynolds'ın tek kişilik çabası ve yapımcının mikroskobik miktardaki bütçesi ile yapıldığını hatırlatmak isterim. bir şeyi gömmeden önce backgroundu bilmek önemli. deadpool'a gömen arkadaşları da bir iki sayfa çizgi roman okumaya davet ediyorum. merak etmeyin ısırmaz.
  2. gösterime girdiğinde izlemeyi çok isteyip başaramayıp yine netten izlediğim film. filmi izleyene kadar filmle ilgili tüm bilgilere sahiptim. film eğlenceli olmuşsa da netice olarak abartıldığını düşünüyorum. ya da ben muhteşem bir şey bekliyordum ve beni tatmin etmedi. tek beğendiğim sahneler sevgilisi ile olan sahnelerdi. tamam esprilerini sevdik de bazen çok boş konuşmuyor muydu :/