deep web - youreads 1. Derin internet olarak bilinen, bizim şuan kullandığımız arama motorlarıyla girilemeyen internet siteleri bütünü.

  Deep web dediğimiz şey yaklaşık %95lik kısmını yasadışı işler için kullanılan (silah kaçakcılığı, hırsızlık ve seri katil ilanları, köle ve kadın ticareti, kan donduran işkence görüntüleri, yasadışı örgütlerin planları, nazi deneyleri vb) alernatif internettir.

  Deep webe tor browser adlı tarayıcı ile kimliğinizi gizleyerek girebilirsiniz. Ama kesinlikle önermiyorum.

  Girmenin yasadışı olmaması ile birlikte, içeriğinin yasadışı olması ve örgütlerle bağlantıya geçme ihtimalinden dolayı tehlikesi de vardır.

  konu ile ilgili bir ruhi çenet videosu
 2. abartıldığı gibi derin bir olayı yoktur.

  dandik bir web browser olan "tor" ile .onion uzantılı web adreslerine ulaşım sağlanabilir.

  .onion uzantılı web siteleri indexlenmediği için arama motorları ile ulaşılamaz, dolayısı ise girmek istediğiniz web sitesinin tam adresini bilmek zorunda kalırsınız.

  .onion siteleri "http://youreads.net/"; gibi kolay hatırlanabilir domain adresleri kullanmazlar.
  .onion web site adresleri genellikle "lkmyxzcdrwwdasd323243.onion" şekildedir.

  dünya üzerinde, ağlara bağlanan hiç bir tarayıcı yada program size % 100 kimlik koruma garantisi veremez.

  internette "deep web" araştırması yapınca bir sürü yalan yanlış bilgiye ulaşma mümkündür.yok efendim derin internet 5 katmandan oluşuyormuş da 3 katmandan sonra kullanıcı master oluyormuş da...

  internet dediğimiz olay basitçe iki bilgisayarın birbiri ile iletişim kurmasıdır.iletişim kurarken yabancı gözlerden uzak kalmak için bir takım sistemler protokoller geliştirilir ki, dışarıdan bu iki bilgisayarın neler konuştuğu anlaşılmasın. (bkz: closed shell network)

  konuşmaların anlaşılmaması durumu için tor browser kullanmak mantıklı değildir.bağlantı ve veri akışınız dışarıdan izlenebilir.beni kimse bilmesin istediğimi yapayım derseniz iletişim halindeki iki bilgisayara özel yazılımlara sahip donanımlar (router) eklemeniz gerekir.

  Sonuç olarak "deep web" değimiz olay, çocukların saklanbaç oyununa benzer.senin için inanılmaz gizemler ve görünmezlik sağlarken, 3.katta oturan emekli öğretmen raif bey her şeyi görür.
 3. https://www.youtube.com/watch?v=g5KH5Qq8m6s

  oyunu bile yapılmış olandır. aldım oynadım, linkten görebilirsiniz. tabii konsepte uygun olarak korku temalı bir oyun yapmışlar. biraz da uğraştırıcı ama fena değil gibi.