demirciler çarşısı cinayeti-akçasazın ağaları 1 - yaşar kemal - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar yaşar kemal
demirciler çarşısı cinayeti-akçasazın ağaları 1 - yaşar kemal
akçasazın ağaları tarihte, zamanla, düzenle hesaplaşmanın hikayesidir. ağalar çökerken yanıbaşında yeni bir tarih yazılır, değişim kaçınılmazdır. güçlüler dövüşürken doğa da ses verir.

demirciler çarşısı cinayeti birbirini yok etmek için tüm hünerlerini, olanaklarını, güçlerini, bundan da öte akıllarını, nefretlerini ve kinlerini kullanan iki derebeyinin ayakları altında ezilen toprağın, toprağın insanlarının ve yeşerttiği doğanın büyük efsanesidir. lanet, çıktığı bağrı vuracaktır.

"yaşar kemal sadece mitterrand'ın kalbindeki sevgili halk ozanı değil. yaşar kemal edebiyatın bir devi."
- andre clavel, nouvelles litteraires, fransa

"demirciler çarşısı cinayeti birbirlerini yok etme amacıyla tüm hünerlerini kullanan iki karşıt grup arasında kalan ülkenin kaderi üzerine dev lanet okumayı konu ediyor."
- alain bosquet, fransa

"eski rapsodilerin epik esinini, gücünü, doğa aşkının usta bir lirizmiyle iç içe sokarak, yaşar kemal, bize büyüleyici kişilikler çiziyor ve bizi kapıp götüren bu destandan ayrılmak çok güç oluyor."
- bulletin critique du livre français, fransa

"dramatik devinim öylesine canlı bir şekilde anlatılmış ki insan toroslar'ın eteklerinde kimi zaman bir kovboy filmi kimi zaman da bir shakespeare trajedisi izlediği kanısına kapılıyor."
-christian guidicelli, fransa

Sonuç bulunamadı.