1. sabit bir duruş sergileyememeleri nedeniyle çok da samimi bulmadığım kanlı terör örgütünün siyasi şubesi tarafından yapılan açıklamadır. ancak bu teröristlerin hayır demeleri; vatanını gerçekten seven ve bu milletin tekrar kandırılmasını istemeyen ve bu nedenlerle hayır diyen kişilerle aynı safta oldukları anlamına gelmiyor. bu mantıkla yaklaşan kişilere işidin de "allah adına savaşıyoruz" dediğini hatırlatalım. yani samimi olmayan birileri sizin söyleminizi kullanıyor diye siz de onlara dahil olmuyorsunuz.
    hdp'ye gelecek olursak dediğim gibi samimiyetleri inandırıcı gelmese de kendi fikirlerini beyan etmişler bu ülkede yasal(?) olarak kurulu bulunan bir siyasi(!) parti olarak.
  2. sabit bir duruş ile değil demokrat bir tavır ile siyaset yapmaya gayret eden, kanlı terör örgütünün siyasi şubesi olduğu iddia edilse de öyle olmayan partinin, mahkum edildiği müşkül duruma rağmen yürüttüğü kampanya.

    başlayalı 1 aydan fazla zaman oldu. şimdi haberinizin olmasının nedeni ise haberin ana akım medyada yer bulamamış olması.
  3. beyin tutulması yaşayanların hdp'nin bu ortak vatan söylemi hoşuna gitmiştir tabii. daha düne kadar kürtlerin kendi kendini yönetme talebi ve ayrıcalık hakkından bahsedenlerin şimdi ne olup da ortak vatan hayalinde buluştuklarını düşünmeden edemiyorum. biz hdp'yi ayrılıkçılıkla suçlamıyoruz, zira buna gerek yok. kendileri kürt siyaseti ve özerkliği söylemlerini yaratıp gözümüze gözümüze sokuyor. e hayır demeleri de bunu gözardı etmiyor.

    merak edenine ilgili özerklik açıklaması