ders çalışamamak - youreads 1. pençesinde olduğum üzücü durum. çalışsam da zaten olmayacak diye de düşünüyorum. fikir vermek isteyenlerin önerilerine açığım. ^:swh^

  edit: yardımcı olan ya da en azından derdimi paylaşan youser arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi çalışsam da yapamam düşünülmemesi gereken bir durum. yine de insan bazen yılgınlığa düşebiliyor. işin ilginç yanı vizeler de iyi. sanırım en iyisi biraz ara verip tekrar ders çalışmayı denemek.
 2. bazı dersler için hocasından kaynaklı ya da vizeler düşük olduğu için çalışsam da zaten işe yaramaz diyip koyvermek normal bence. ama insanın içi rahat etmiyor ki. yani en azından benim. illa o masada oturulup o notlara bakılacak.
  ama onun haricinde kafanızda dersle ilgili önyargılar yoksa abanın. kendinize bir hedef koyup çalışmayı deneyin. işte şu konuya kadar gelirsem hiç başından ayrılmadan dışarı çıkıcam tarzı. bence işe yarıyor.
  böylece sürekli başında oturmak zorunda kalıp sıkılıp bunalmazsınız.
 3. çalışsam da zaten olmayacak diye düşünmeyin. bu sene olmazsa da seneye faydası olur diye düşünün.
  bu bana üniversitede ki bir anımı hatırlattı. devamsızlıktan kalınca hocam bana "ben sana derse gelme artık demiyorum, gel seneye faydası olur en azından" demişti.
 4. küçük çocukların sorunu bu. kuzenimde de var. ders çalıştırmaya çalışıyorum 30 dakika anca odaklanıyor. sonra dikkati dağılıyor. naparsın çocuk işte.
 5. şu şarkı da bitsin başlıycam
 6. ders çalışamamak yoktur az korku vardır.
 7. kalbinizi vicdan azabı ile yeyip bitiren durum
  yyz