1. vizyonu hiç olmayan, sürekli akp nin ekmeğine yağ süren sıradan bir siyasetçi. pardon siyasetten anlamayan siyasetçi..

  bir de bunların ülkü ocakları dernekleri falan vardı dimi. kıyamam ^::)^
 2. pılını pırtını alıp bir sonraki seçimlerde siyaseti bırakmasını temenni ettiğim insandır kendileri.

  olum bahçeli öyle siyaset mi yapılır? partinin kaç yıldır siyasetiyle aldığın milletvekili ile eşit sayıda milletvekili çıkarmış partiyi nasıl yok sayarsın ? nasıl onlarla aynı masaya oturamazsın ? seni allaha havale ediyorum.
 3. akp osmaniye milletvekili.
 4. acilen karantinaya alınması gereken kafatasçı.
 5. hdp'ye oy vermeyin akp ile iş birliği yapacak diyip akp ile iş birliği yapan şahıs. seçtirdikleri meclis başkanı ise cumhuriyet tarihi boyunca bakanlığı döneminde ilk defa toprak kaybedilen şahıstır. sorsan toprak için ölürüz derler, bu kadar da ön görüsüz ve çapsızdırlar. ırmağının akışına bile ölürüm dedikleri memleketin dört bir yanına hes yaptılar yine sadece solcular karşı çıktı.
 6. bu adam bence ne yapacağını şaşırdı. grup toplantısında cumhurbaşkanı'nın başkanlık arzusunu bırakmasını ha olmuyorsa da bu siyasi çelişkiden kurtulmak için referanduma gidilmesini önermiş. milletine güveniyormuş. kendi partisi de parlamenter sistemden yanaymış. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. velev ki referanduma gidildi ve halkın salt çoğunluğu evet dedi, bu sefer de milletin kararıdır kabul etmek gerek diyecek. sen bilmiyor musun zaten akp tabanının her şartta evet diyeceğini. geri dönülmez bir yola, parlamenter sisteme ve dahi cumhuriyetin temel değerlerinin yozlaşacağı bir yola bile isteye göz yumuyorsun sözde milliyetçi hareket partisi genel başkanı. akp'ye geç bari de partin de rahatlasın.
 7. siyasetin anti-maddesi . siyasetin yok sayıcısı . siyasetin ilkeli ilkesizi .
  ee
 8. bir önceki yüzyılın siyaset adamıdır.
 9. chp yerel seçimde ankara'da mhp kökenli mansur yavaş'ı aday gösterdi.hem bunu kendi tabanına açıklama zorluğuna gögüs germek zorunda kaldı,hem de seçim sürecinde propaganda için maddi-manevi efor sarfetti. üstelik seçilirse ,seçildikten sonra mansur yavaş'ın mhp'ye geçeceği söylentilerine rağmen...
  cumhurbaşkanlığı seçiminde de e.ihsanoğlu'nu aday gösterdi. ve burda da benzer eleştirilere göğüs germek zorunda kaldı. parti içerisinden ciddi tepkiler ,hatta istifalar oldu. yine sonradan ekmeleddin ihsanoğlu mhp milletvekili oldu.
  meclis başaknlığı seçiminde ise bunlarla karşılaştırılamayacak küçüklükte bir fedakarlık bekleniyordu mhp'den .chp adayına destek vermek . buna karşın mhp mecliste hdp neye evet derse ona karşı olacağını söyledi .meclis başkanı adayları hdp ile görüşmedi bile .bu şartlarda hdp'nin oy vermeyeceği açıkken ,meclis başkanlığı seçiminde kendi adayımız diye tutturdu. üstelik mhp ve chp oylarının toplamının yeterli olmayacağı belliyken. yani zeka geriliği olmayan herkes bu hamlelerle akp'nin adayının seçileceğini bilirdi.

  şimdi bunları göz önünde bulundurarak düşünelim;bir tarafta akp gibi bir illeti ülke'nin başından uzaklaştırmak için bu kadar kritik hamle planlayan ,fedakarlık yapan,siyasi kariyerini riske eden kılıçdaroğlu
  diğer taraftan hamleleri mantık çerçevesinde açıklanamayan,meydanlarda akp'ye sövüp akp'yi engelleyecek ilk fırsatta kaçan devlet bahçeli.
  devleti yönetecek kişi zeki ,mantıklı ,fedakar,çizgisini koruyabilen biri olmalı.bir dakika durun ve düşünün(sadece son zamanlarda yaptıkları ile) bu adamda saydığım özelliklerin hangisi var ?
 10. egosu cikarttigi vekil sayisindan buyuk olan ve acilen yillardir beceremedigi siyaseti birakmasi gerektigini dusundugum faşist.