devlet terörü - youreads 1. tanım olarak devletlerin aykırı sesleri bastırmak, belli başlı maksatlarına ulaşmak, halka korku vererek sindirmek için başvurduğu şiddet dolu eylemlerdir. genelde aydınlatılmasına izin verilmez. aydınlatmaya çalışan insanlar yok edilerek varlığını devam ettirir. türkiye'den bu başlığa uygun örnekler vermek gerekirse;
  -madımak olayı
  -maraş katliamı
  -1 mayıs 77
  -gezi olayları
  -kanlı pazar
  - 92 newroz(nevruz)cizre olayları
  -faili meçhul cinayetler
  -uludere katliamı
  olarak sıralanabilir.

  kişisel görüşüm terör diyince akla sadece dağ,pkk,tikko,cephe vs. vs. gelmemelidir. terörün en vahşisi bir nefes kadar dibimizdedir.

  not : iş bu başlığı #25354 nolu içeriğimde boş bkz vermemek adına açtım.
 2. devlette söz ve makam sahibi olmuş birkaç basiretsizin eylemleridir. düğmeye basılmış ve olan olmuştur. geriye de mazlum yakınlarının acısı ve kirlenen bir devlet imajı kalmıştır.

  yaşanan acıların faturasını devlete çıkarmak doğru değil. haklı olarak darbeden nasıl kenan evren sorumlu tutuluyorsa diğer birtakım üzücü olaylardan da sorumluları sorumlu tutulmalıdır.

  devletin başındakilerin yanlış işler yapması devleti kirletemez. devleti yönetenler geçici, devlet kalıcıdır. ve devlet terör saçma amacı güden bir kurum değildir. devlet adına yanlış işler yapan hainlerle devleti birbirine karıştırmayalım.
 3. kod adı olmayan kişilerin alni ak, baslari dik bir sekilde gerceklestirdigidir.
 4. devleti devlet yapan şiddet tekelini elinde bulundurmasıdır. dolayısıyla bir devleti şiddet kullandığı zaman terör örgütü olmakla suçlaya-maz-sınız.