1. hümanizm de insanlık da budur. yeni anayasamızın 5. maddesi olmasıdır. ilk dört madde gibi dokunulmaz maddeler arasına eklenmelidir. herhangi bir terör örgütü ile en ufak bağlantı halinde eğer varsa kamu ile ilişiği kesilmeli, yapılmışsa devlet yardımı hanesine ödenmesi gereken borç olarak yazıldıktan sonra en ağır şekilde yargılanmalıdır.
  2. sivil halkın can ve mal güvenliğine zarar verip, çoluk çocuk, kadın, genç demeksizin eline geçirdiğini dağa kaldıran, okul yakan, ev yıkan vicdandan, mertlikten uzak üç dört kendini bilmezin sözde demokrasi ve bağımsızlık için mücadelesi. başka devletlerin egemenyası altındaki uyduruk ama bir o kadar da yüceltilme çabasında olan fos bir olaydır. bunun ülkesi yoktur. şerefsizliğin uyruğu olmaz. bu insanlıktan uzak şahıslar her millet içinde türeyip bulundukları ülkenin kanını emerler.

    bunu sadece kendi ülkeniz için lanetlerken başka ülkeler için destekleyemezsiniz. kötülük her millet için kötülüktür. bir virüs bir insana zarar verebiliyorsa diğerine de verir. keza bazen atladığımız bir gerçek var ki afrikalı da amerikalı kadar insandır.