• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.50)
Yazar stephen king
doktor uyku - stephen king
king'in, tüm zamanların en çok beğenilen eseri medyum'un (the shining) unutulmaz karakterlerinden danny (dan) torrance, "doktor uyku" olarak karşınızda.çocukluğunda bir kışını geçirdiği overlook oteli'nin "sakinlerinden" bir türlü kurtulamayan dan, yıllarca bir şehirden diğerine sürüklenirken, sonunda ufak bir new hampshire kasabasına yerleşir, bir bakımevinde işe girip, kalan "ışıltısını" ölmekte olan insanları rahat ettirmekte kullanır. orada dan'e "doktor uyku" adını verirler. dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan küçük bir kızla, abra stone'la tanıştığında geçmişiyle barışır ve abra'nın hayatta kalabilmesi için iblislerle zorlu bir mücadeleye girişir. iyi ile kötü arasındaki epik savaşın hikâyesi olan doktor uyku, medyum'un sadık milyonlarca okuyucusunu tatmin edecek ve king külliyatının başyapıtını bilmeyenleri de hayal kırıklığına uğratmayacak yeni ve ihtişamlı bir king destanı...(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


  1. ah dan torrance...
    kurgu o kadar harika ki tam anlamıyla sürüklüyor denilebilir. abra sevgi dolu sevimli mi sevimli bir kız çocuğu. dan ile aralarında kurdukları bağ ise okumaya değer, kesinlikle. stephen king ise yine ürkütmeyi başarıyor.
  2. 1980 yılı yapımı ve yine stephen king romanından uyarlama olan, başrolünde jack nicholson' ın yer aldığı, the shining isimli filmin son sahnelerinin de yer aldığı değişik mesajlara sahip bir sinema filmi...