dopamin - youreads 1. bünyede aşırı düzeyde salgılanması durumunda kitleleri peşinizden sürükleyebileceğiniz gençlik iksiri.
 2. bakınız vermeksizin: kur'an'da bunlar yazıyor.
 3. zihinsel aktifliginiz bununla doğru orantılıdır. piyasada dolanan dikkat eksikliği ilaçlarının bazıları bu maddeyi artırmaya yönelik etki gösterirler. dopaminin beyindeki asıl etkisi nöron aktivitesini artırmasıdır. dopamin düzeyinin az olmasında (bkz: parkinson) artmasında ise (bkz: şizofreni) şeklinde iki ayrı bozukluğa sahip olunabilir. merkezi sinir sistemi hariç çevresel organlarda ise aktivitede azalış şeklinde etki yaratır (çevresel organların aktivitesinin azalmasindan dolayı kalan enerjiden de sinir sistemi nemalanır).

  fazla alındığında karşılaşılan bir etkisi de duyuyla alakalı sinirlerin ve duyu organlarının hassaslaşıp eşik değerlerinin düşmesi. şizofreni hastalarının olmayan sesler/görüntüler duyumsamasinin nedeni olarak da bu gösteriliyor. normalde o kadar ince sesleri işlemeye alışık olmayan beyin, birden eşik değeri düşmüş bir duyu sinyali bombardimanina tutulunca ne yapacağını şaşırıyor. sinyalleri yanlış işleyip zihni manipule edebiliyor.

  kimi öğrenciler çalışmalarını boostlamak için alıyorlar bu ilaçları.

  (bkz: ritalin)
  (bkz: concerta)

  onerilmemesine rağmen aynı anda 2 tane alıp ejderha gördüm diyen var ona göre...

  (bkz: şizofreni)
 4. güneş ışığı, meyvelerin çoğu ve spor düzeyini arttırır.
 5. sigarayı bırakamama sebebidir.