1. Stofan, “Nereye bakacağımızı biliyoruz, nasıl bakacağımızı biliyoruz ve büyük oranda bu arayışta ihtiyaç duyulan teknolojiye de artık sahibiz” dedi.

  NASA’nın Heliofizik Bölümü Direktörü Jeffrey Newmark da, “Artık soru uzayda yaşam bulup bulmayacağımız değil, bu yaşamı ne zaman bulacağımız” dedi.

  Newmark, “Ancak burada küçük yeşil adamlardan değil, mikroplardan bahsediyoruz” diyerek sözlerine devam etti

  http://m.internethaber.com/nasadan-dunyayi-sallayan-uzayli-aciklamasi-779697h.htm
  belit
 2. uzaylılarla ilgili konularda hep gülesim gelmiştir... :)

  *

  insana genetik olarak %99 oranında yakındır maymunlar.
  aramızdaki bu gözle görülür fark %1 lik kısmı oluşturuyor.
  ve biz, bunu öngörmeden uzaylı arayışına çıktık.

  maymunlarla aramızdaki %1 lik farktan kaynaklı bu çeşitlilik, bizi dünyanın hakimi yapmasının yanında, sosyal yaşam kavramında da sayılmayacak üstünlükte ayrıcalıkları kendiliğinden vermektedir.
  bu ayrıcalıklar, bizi çok üstün yapsa da iletişim konusunda başarıyı sağlayamamıştır. yani, %1 fark onları anlamamızı engellemekte bir yerde. dünyalarımızı, mekansal olarak değiştirmese de, bilinçsel olarak ayırmakta.

  velhasıl... henüz bu zekayla evrenin çok ama çok küçük bir bölümünü görebiliyorken, mars' a bile gidememişken, tonlarca ışıkyılı uzaktan buraya kadar gelip, bizi izledikleri söylenen uzaylılar yanında, en iyi ihtimalle maymundan, en kötü ihtimalle de karıncadan farkımız olmayacaktır. (mars' ta bakteri bulacak olsak onunla iletişime mi geçeceğiz... ya da bizi fark edecek mi o bakteri? komik)

  diyeceğim o ki; maymunlarla aramızdaki %1 lik fark bu kadar ulaşılmaz bir çeşitliliğe sebep oluyorsa, evrenin ulaşamadığımız yerlerinden gelen varlıklarla aramızda nasıl bir fark olur acaba? yani, belki onlar çok farklı boyuttalardır.
  bir cismi yoktur belki.
  ve belki taşlar kayalar uzaylıdır.
  yani düşünsenize aslında bitkilerin herşeyi çözmüş uzaylılar olduğunu... dünyanın dönüşünü sağladıklarını, biliçsel veya mekansal olarak dünyayı idare ettiklerini...
  bunu anlayabilir misiniz?
  maymunlar, bizlerin hayatını çözemezken...