dünyanın en eski mesleği - youreads 1. sözlük modluğudur.
 2. fahişelik değil pezevenklik olduğunu düşünüyorum
  wtf
 3. tdk'ye göre meslek: " belli bir eğitim ile kazanılan sistemli bilgi ve becerilere dayalı, insanlara yararlı mal üretmek, hizmet vermek ve karşılığında para kazanmak için yapılan, kuralları belirlenmiş iş. "

  gordugunuz gibi avcılık ya da toplayıcılık bir meslek değildir. çünkü ihtiyacınızdan fazlasını uretemezsiniz. kendi yiyeceğiniz kadarıni bile zor bulursunuz. ama diyelim ki ürettiniz. o zaman da bu ürünü değiş tokuş yoluyla elden çıkarmanız lazım(yoksa bozulur). bu durumda da tüccar olursunuz. o zaman ilk meslek tuccarliktir. fakat bu da doğru değil. cunku kar elde etme amacı yok.

  o zaman ilk meslek ciftciliktir. ilk defa üretim fazlası çiftçilikle birlikte ortaya çıktı ve topluluktan topluma dogru evrildik. evet cevap çiftçilik.

  ekleme: taş alet yapmacılığı da olabilir.
 4. tiyatroculuktur..
  bir adam yürür, ve biri onu izler. o an izlendiğini fark eden adam, artık olduğu gibi yürümeyi bırakır ve oynamaya başlar, rahat davranamaz..

  işte tiyatro temelde tarihteki ilk meslektir..
 5. alber camus:dünyanın en eski mesleği "kendini satmak"tır. bunu "fahişelik" ile karıştırmak da bir o kadar eski bir yanılgıdır.
  yani kendimce yorumlarsam meslek cinsellikten çıkan bir olgu değil daha çık içsel bir bütünleşme