düşün ki o bunu okumuyor - youreads

 1. denizleri seçmiş halinle habire aile en önemli şey feryatların ne kadar gerçek bilemiyorum ama bu şekilde mutlu olacağını sanmıyorum başak saçlım. sen hep bir ideali anlatıyorsun ama kendin o kadar uzaksın ki bahsettiğin her şeye. konuşman ne kadar mantıklı ise eylemlerin o kadar mantıksız. sen okusan da anlamazsın zaten bu dediklerimi, bir de üzerine mantıklıymış gibi görünen cevaplar verirsin. retoriğin hep çok iyi, ama kendi içinde mantıklı olan bir şey doğru olmuş olmuyor. denizlerde gereksin.kara seni paklamaz.
 2. okusan anlayacakmışsın gibi yazıyordum da eskiden, şimdilerde okusan da anlamazsın kadar rahatım. bilgin olsun..
 3. bu başlık felsefi bir sorgulamadır
 4. gene üzüldüm bak. biraz içimi dökeyim, açılayım, rahatlarım.

  hani derler ya, ilk görüşte aşk diye. bizimkisi de, daha doğrusu benimkisi de, öyle bir aşktı.

  çok popiydin, sevgilin vardı, her sınıfta en az bir erkek seni severdi, çok seçiciydin. benim aşkım resmen dalgaya karşı kürek çeken kürekçi gibiydi.

  şu an digiturk reklamında taraftarların anlatılan duyguları gibiydi duygularım, karşılıksız sevgiydi, belki de ilk başarısız sevgi olmaya adaydı. zaten öyle de oldu.

  iyi ki de seni sevmişim, özellikle o yaşlarımda sevmişim. bana hiçbir kıza gereğinden fazla değer vermemeyi öğrettin. belki de evlenmeme kararımın baş yapımcısı sensin.

  tek suçum yakışıklı olmamaktı...

  o yaşta birinin kapasitesini aşmış, elimden geleni yapmıştım. neler yapmadım ki.

  en sonunda karar verdim. bir kız sizi, sizden daha iyisi çıkana kadar kullanır. sonra sizden daha iyisi çıkınca, sizi kullanılmış tuvalet kağıdı gibi çöpe atar.

  ben vefakar olmanın acısını çektim. siz de çekin istemem. tamam başlıkla biraz alakasız, ama o bunu okusaydı da gene aynısını yazardım. çünkü düşündüğünün seni düşünmemesi, değer verdiğinin seni değersiz görmesi, çabanın boşa çıkması bir süre sonra koyuyor be insana. en azından hayır deseydin, bu kadar gam yemezdim, her kız beni sevmek zorunda değil ya. ama sevmediğini belli etmekten kaçındın, sevdiğini de zannettirmedin. ne yapacağımı bilemedim. ayrıldık, ama ikimizin kararı değil, mecburiyetlerin yüzünden ayrıldık.

  hiç değer vermedin. senle konuşmak isterdim, ezikmişim gibi davranırdın. arkadaşların bile beni bana, daha çok değerli hissettirirdi. senin yanında gülerdim, tebessümümü silerdin be.

  istersen bunu oku, istersen al bir yerine sok, istersen tınlama, umrumda değilsin. ayrıca beni kızlar hakkında bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. artık bir kız bana seni seviyorum diyene kadar hiçbir kıza seni sevmiyorum demeyeceğim. niye hep erkekler açılıyor ki? erkekler sevilmeyi, aşk acısı çektirmeyi haketmiyor mu?

  edit: imla ve noktalama yanlışlarımı düzelttiği için eski kulagi kesik yazar hocama teşekkür ederim.
 5. maden umrunuzda değil, madem okusa ekime okumasa kasıma modundasınız niye yazarsınız anlamam ki. gidin başka başlıklara yazın derdinizi.
  tanım; paradoks barındıran başlık.
 6. vallahi arkandan çok küfür ettim
 7. yazdığım uzunca yazıları da okumazdı bunu da mı okumuyor ne pis bir şeymişsin sen ya.
 8. okumasın, okusa da anlamaz, anlasa da fark etmez; bencil olmaktan, yalnız kendini sevmekten vazgeçmez. kendine ait dünyasında kendi değerli (!) düşünceleri ile yaşamaya devam eder.
 9. içine ağlamak ne demekmiş öğrendim.
  gozunden yaş akarken gozlukle kebdini kamufile edebiliyorsun
  ama soru sorulunca ağladiğini caktirmamak için sesini duzeltmek zor oluyormuş.