1. Youreads kanal dergisi’nin haziran sayısı çıktı.

  Bu sayıda kitap ve film tanıtımları, deneme, şiir ve hikayeler, youreads seçkileri ve çizimler gibi birçok içeriğin yanı sıra “vitriol-yeni çağın şafağı” kitabının yazarlarından umut arda öngören ile yaptığımız röportaj yer alıyor.

  İki şanslı okur, bu güzel röportajın anısına, hediye olarak imzalı kitap kazanacak. Kendisine hem röportaj, hem de bu şık hareketi için teşekkürlerimizi sunarız.

  “vitriol-yeni çağın şafağı”nın imzalı bir nüshasına sahip olma şansını yakalamak için iki yol var.

  -twitter’dan youreads “vitriol-yeni çağın şafağı” kitabı ile ilgili gönderimizi retweet yapmak.

  -youreads.net’te “vitriol yeni çağın şafağı - arda öngören ve berk yüksel” başlığına kitapla ilgili görüşlerinizi yazmak.

  26 haziran gece yarısı yapılacak çekilişle şanslı iki okur belirlenecek.
  one
 2. herkese merhaba,

  youreads'in masraflarını ve proje giderlerini karşılamak amacıyla bağış sistemi başlattık. mesajla desteğini ileten herkese teşekkürler ancak daha şeffaf olması adına paypal bağış sistemi üzerinden, kurumsal hesap kullanılması daha uygun oldu.

  asıl olması gereken reklam sisteminin deneme sürecinde ancak tacizli tıklatma şeklinde sol frame'de ya da yorum aralarında olursa bi ihtimal para ettiğini gördük. daha işlevsel reklam için ne kadar kitap satış sitesi varsa teklif yolladık, cevap alamadık. dolayısıyla sitenin masrafını karşılamayan reklamları kaldırdığımızı ve bağış sistemi kurduğumuzu üyelerimize duyuruyoruz.

  detaylı bilgi ve destek olmak için bağış sayfamıza göz atabilirsiniz.

  sevgiler, saygılar.
  abi
 3. herkese merhaba, iyi yıllar

  youreads ekibi olarak 2015 yılında sözlükle ilgili genel istatistikleri yayınladık.
  yorumlar ile ilgili istatistiklerin tartışıldığı başlığa buradan buradan,
  youreads 2015 ile ilgili bilançomuzun yayınlandığı başlığa buradan ulaşabilirsiniz.

  youreads'e emeklerini ve desteklerini eksik etmeyen herkese teşekkür ediyoruz. youreads bugüne kadar sizlerin desteğiyle geldi.
 4. abi
 5. **Youreads hatıra ormanı**

  Sevgili yazarlar,

  @bona dea öncülüğünde başlatılan hatıra ormanı oluşturma etkinliğimizde sonuca gitme aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Yapılan anket neticesinde 2.000 fidan dikilmesinde çoğunluk olarak karar kıldık. Etkinliğimiz her yönüyle şekillenmiş durumda; 2.000 fidan bağışı toplanacak ve İstanbul orman bölge müdürlüğü ile gerekli protokoller imzalanarak eylül ayında hatıra ormanımız oluşturulacak.

  “Başlamak, bitirmenin yarısıdır” derler. Bu projede bunu doğrudan pratik ettik. Şu an için 802 adet fidan bağışı tamamlandı. Dahası, tüm çalışmalar sonunda eksik kalan kısım olursa, @dufduf tarafından tamamlanacağı taahhüt edildi ve teorik olarak proje daha başlamadan garanti altına alınmış oldu.

  Fakat bu tip etkinliklerde önemli olan katılımcılıktır. 10 bin küsür üyesi olan bir platformuz. Bu konuda matematik yapmak istiyoruz, “herkes bir fidan dikse adamları” olmak istiyoruz, kahvede kuşburnumuzu içerken, “1 değil nerden baksan 5 orman çıkar” diyebilmek istiyoruz. Bizi destekleyin, her zamanki gibi yaslandığımız yerde olun. Hiç değilse 200 katılımcı sayısına ulaşabilmemiz esas olandır. 1 fidan dahi olsa destek olunması hepimizi sevindirir. Az ya da çok olması konusunda hiçbir çekince olmamalıdır.

  @bona dea ve organizasyon ekibi ile iletişime geçerek fidan bağışının gönderileceği hesap numaralarını ve diğer tüm bilgileri alabilirsiniz. Şüpheli bulduğunuz ve aklınıza takılan durumlarla ilgili araştırma ve belgeleme yapılmasını talep edebilirsiniz.

  Şimdiden tüm katılımcılara teşekkürler, fidan dikim gününde görüşmek üzere.

  organizasyon ekibi ve diğer bilgiler için: http://youreads.net/yorum/128564
  anket sonuçları için: http://youreads.net/yorum/129563

  ek: fidan bağışlarında son tarih, 15 ağustos 2016'dır.
  abi
 6. (bkz: çocuklar için youreads köy okulu kütüphanesi)

  sevgili arkadaşlar, köy okulu kütüphanesi için organizatörler çalışmalarını tamamlamış, gerekli listeler oluşmuş, destek hesabı açılmış. şimdi de kitap ya da para olarak bağış bekleniyor. destek olmak isteyenler ilgili kişilere (@araf, @ulker napoliten, ...) ulaşıp, bilgileri temin edebilirler.

  köy okullarına kurulacak kütüphaneler için her daim destek vereceğiz. bunu hobi haline bile getirebiliriz. umarım organizasyon ekibi azimli olur da ardı arkası kesilmez.

  şimdiden katılan, destek olan herkese teşekkürler.

  kampanya bitiminden ekleme:

  http://youreads.net/yorum/185690
  http://youreads.net/yorum/187257
  abi
 7. abi
 8. "üyelerimize,

  yeni bir projemiz var.

  önümüzdeki dönemde sitenin interaktif kültür ağı içeriğini geliştirmek adına fırsat yarattıkça yazar, yönetmen, alanında uzman kişiler ve yayın organları ile sizlerin buradan sorduğu sorular ile ropörtajlar yaparak sitemizde yayınlayacağız.

  projemizin kolektif bir işleyişle ilerlemesini arzu ediyoruz. bunun için sizlerden iki isteğimiz var:

  -iletişime geçebileceğiniz, bize ropörtaj vermek isteyen kişilerle iletişime geçerek bize ulaşmanız ve
  -duyurusu yapılan netleşmiş ropörtajlara sorularınızla katkıda bulunmanız.

  ropörtaj dizimize 221b dergisinin yayın yönetmeni ile polisiye edebiyat ve 221b dergi içeriği ile ilgili yapacağımız ropörtaj ile başlayacağız. bu ropörtaj için sormak istediğiniz sorularınızı organizatör arkadaşın açacağı etkinlik başlığına yazabilirsiniz."

  http://youreads.net/baslik/221b-dergi-roportaji--60986
  abi
 9. merhabalar,

  dizimizin 3. röportajı da tamamlanıp, görücüye çıkmış bulunmakta. sorularımızı detaylıca, özenle ve samimiyetle cevaplayan arzu çevikalp'e, arzu hanım ile iletişimi sağlayan ve süreçte bu iletişimi sürdüren sevgili biberbey'e ve sorularıyla bu güzel mini projeye katkı sağlayan tüm youreads yazarlarına teşekkürler, sevgiler.

  röportaj için tık

  not: yeni röportajlar için yeni isim önerilerinizi, katkılarınızı esirgemeyiniz. konuyla ilgili iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
 10. merhabalar,

  4. röportajımız da tamamlandı, okunmaya hazır. sorularımızı titizlik ve sabır ile yanıtlayan tunca arslan'a saygılarımızı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

  tunca bey ile iletişimi sağlayan, röportajı organize eden mesut'a, sorularıyla etkinliğe katkısını esirlemeyen youreads kullanıcılarına içten teşekkür ederiz.

  röportajı okumak için tıklayınız.

  ayrıca dileyene bu da pdf hali.