1. sevgili youser'lar, canlarım,

  yazılım ekibimizle uzun zamandır üzerinde çalıştığımız işlevsel yenilikleri yayına aldım.

  şu an hiçbir sözlükte bulunmayan bu yenilikleri "(bkz: youreads'te özgürlük alanını kendin belirle) " slogan başlığında 1 hafta boyunca sizlerin geri bildirimine sunacağız. süre sonunda yazılım ekibiyle birlikte öneri ve eleştirilerinizi değerlendireceğiz. güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. sevgiler, saygılar.

  youreads yazılım ekibi: @computerguy, @canarslan12, @ulotrix, @kodbilenadam, @programcir, @mueddip, @exception

  youreads'te özgürlük alanını kendin belirle!

  - bugün, güncel, badi, son, taslak özellikleri birer butonla sol frame üzerine yerleştirildi.
  - sol frame'den kanal engelleme özelliği geliştirildi.
  - sol frame'den başlık engelleme özelliği geliştirildi.
  - aynı başlığı farklı kanallarda açma özelliği geliştirildi.
  - tematik girişlerin sol frame'i kilitlememesi için flash modu geliştirildi.
  - gündemin popüler butonu mahiyetine uygun bir algoritma ile güncellendi.
  - sitenin sağ panelinin kapatılabilmesi ayarlarda gelişmiş özelliklere eklendi.
  - sol frame'de sadece bugün'ün takibi ayarlarda gelişmiş özelliklere eklendi.
  - spoiler ibaresinin tüm başlıklarda kapalı gelmesi seçeneği ayarlarda gelişmiş özelliklere eklendi.
  - yıldızlı bkz.'ların tüm başlıklarda açık gelmesi seçeneği ayarlarda gelişmiş özelliklere eklendi.
  - dünün en beğenilen yorumları d.e.b.y olarak istatistikleri sekmesinin yanında ikonlaştırıldı.
  - deby 25 yoruma çıkarıldı.
  - youreads klavye kısayolları geliştirildi. ctrl+enter ile yolla butonu çalıştırıldı.
  - başlıkları google'da aratan "g" butonu yerleştirildi.
  - youser başlıklarında "profile git" seçeneği yerleştirildi.
  - istatistiklere youreads hakkında genel bilgiler yerleştirildi.
  - diğer birtakım bug'lar ve sorunlar giderildi.
 2. herkese merhaba,

  bugün itibarıyla sitemize üye alımı durdurulmuştur. bu süreçte üyelik onaylı hale gelecek ve hesabında hiçbir aktivite olmayan hesaplar önümüzdeki haftadan itibaren veritabanından silinecektir.

  ip adresleri aynı olan veya hiçbir şekilde mailleri ulaşmayan üyelerimizin kullanmadıkları hesapları da ip kontrolü yapılarak silinecektir. dolayısıyla itirazı olan üyelerimizin iletişimden youreads ekibine veya özel mesaj yoluyla abi & computerguy kullanıcılarına ulaşmaları gerekmektir.

  bu işlemlerin amacı hep beraber kaliteli bir ortam yaptığımız youreads'i daha temiz ve bilgi yoğunluğu daha fazla olan bir interaktif kültür ağı haline getirmektir.

  tüm youserlara teşekkürler.
 3. öncelikle 40 gündür yeni üye alımını kapalı tutmak zorunda kaldığımız için anlayışınıza sığınıyoruz.

  uzun sürse de yapıyı ideal şekilde kurmayı başardım. bugün benzeri olmayan bir denetim sistemi ile üye alımını başlatıyoruz.

  yeni gelen üyelerimize "okur" ünvanı ile 5 adet yorum-başlık girme ve oylamaya sunma imkanı tanıyacağız. okur'umuz kendi seçeceği 5 başlıkta yorumlarını ekleyecek, mesajlaşmaya giremeyecek.

  mevcut üyelerimiz yani "youser" ünvanlı kullanıcılar yazılan yorumları oylayacak. 5 yorumun tamamlanmasının ve oylanmasının ardından okur'umuz admin onayına düşecek. pozitif karmaya sahip okur'lar (başkaca bir sorun yoksa, ek hesap, reklam hesabı, troll hesap vs) adminlerce onaylanarak youser seviyesine yükseltilecek. böylece yazarlığı onaylanmış olacak.

  üyeliği onaylanmamış, kendi hesabını kapatmış üyeler ise "gidik" ünvanıyla sistemde tutulacak. yasaklı üyeler ise yasak süresi sonuna kadar "lale" ünvanı ile sistemde tutulacak.

  ayrıca güvenlik gereği üye girişinde kullanıcı adı ile girişi kapattım, artık sadece e-posta adresinizle giriş yapabileceksiniz. üye alımına bir captcha ekledim.

  üye alımının ardından karma uygulamasını hazırlamaya koyuluyorum. umarım sitemiz için hayırlı olur. sevgiler, saygılar.
 4. abi
 5. sevgili yazarlar, youreads hatıra ormanı'nda sona doğru yaklaşıyoruz. eylül ayında fidan dikimleri başlayacağı için bu ay içerisinde bağışların tamamlanması gerekiyor. haziran'dan beri yapılan çalışmalarla 1.400 fidan sayısına kadar ulaşıldı, bu süreçte birçok kişi ve kurumla irtibat kuruldu, herkes arkadaş çevresini ailesini seferber etti. sonuç olarak organizasyon ekibi elinden gelenin fazlasını yapsa da hala fazladan desteğimize ihtiyaç duyuyorlar. bu bağlamda iki önerimiz var;

  1- bağış yapanların yaptıklarının yarısı kadar tekrar bağış yapmaları.
  2- bağış yapmayanların elinden geldiğince destek olması.

  son kez ha gayret deyip organizasyon ekibine nefes aldıralım, hep birlikte tamama erdirelim diyoruz. şimdiden herkese teşekkürler.
  abi
 6. sevgili youser'lar, canlarım,

  18:30 'da siteyi bakıma almam gerekiyor. yarım saate kadar sürebilir bilginize.
 7. kısa süreli sunucu kaynaklı sitemizde kesinti yaşanmıştır. gerekli işlemleri yapıp sorunu düzelttik. herkese teşekkürler, iyi akşamlar
 8. bugün itibariyle yorum girme usullerinde belirtilen kurallardan özellikle 2. maddeye uymayan çok sayıda yorum silindi. bu durumdan özellikle birçoğunuzun bildiği tayfa başlıkları etkilendi. mümkün olduğunca sitenin seyrine müdahale etmeme taraftarı olmakla birlikte bir kontrol mekanizmasının gerekliliği aşikar. buna en çok kullanıcı olarak ihtiyacımız var.

  tanım şartının bulunmaması, yorumun başlığın içeriğiyle alakalı olma zorunluluğunu ortadan kaldırmıyor.

  örneğin 'iyi geceler' ifadesi 'youreads gece tayfası' başlığıyla alakalı bir içerik değil. başlıkta kastedilen, söz konusu tayfa. yorum ise bu tayfaya hitaben söylenmiş bir temenniden ibaret.
  one
 9. sunucu donanımsal hatasından kaynaklı gece 20:30 itibariyle - sabah 07:18 arasında kesinti yaşanmıştır ve kesintilerin tekrarlanmaması adına bir çalışma başlatılmıştır. kısa zamanda kesinti yaşanmayacak şekilde işlem yapılacaktır.

  youreads ile ilgili teknik sorularınız ve bildirimleriniz için mesaj atabilirsiniz ve yeni gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

  youreads ailesine ve yeni youserlara saygılar, sevgiler
 10. (bkz: çocuklar için youreads köy okulu kütüphanesi)

  sevgili arkadaşlar, köy okulu kütüphanesi için organizatörler çalışmalarını tamamlamış, gerekli listeler oluşmuş, destek hesabı açılmış. şimdi de kitap ya da para olarak bağış bekleniyor. destek olmak isteyenler ilgili kişilere (@araf, @ulker napoliten, ...) ulaşıp, bilgileri temin edebilirler.

  köy okullarına kurulacak kütüphaneler için her daim destek vereceğiz. bunu hobi haline bile getirebiliriz. umarım organizasyon ekibi azimli olur da ardı arkası kesilmez.

  şimdiden katılan, destek olan herkese teşekkürler.

  kampanya bitiminden ekleme:

  http://youreads.net/yorum/185690
  http://youreads.net/yorum/187257
  abi