e-kitap servisi meritokrasi - youreads 1. eskiden arşivlediğim ve meritokraside olmayan veya daha iyisi bulunan epubların olduğu klasörümü buraya açıyorum.
  link
 2. kindle viralidir. içindeki kitaplar gayet kaliteli. google'de sizi 10 kere yönlendirip, en sonunda berbat bir pdf sunan ekitap sitelerinden sonra ilaç gibi geliyor insana. tek sorun cep telefonu ile okumak biraz zor oluyor ve insan en sonunda alayım bi kitap okuyucu diye düşünüyor.

  ekşi sözlük'te servisin emek, telif, hırsızlık ekseninde dönen büyük bir tartışması da mevcut. ancak basılı hali 30 tl olan bir kitabın, dağıtım, basım gibi hiç bir masrafının olmadığı ekitap versiyonu 25tl'ye satılıyorsa bu ülkede kimse bana parayla e-kitap aldıramaz.
 3. Ekşi sözlük kitap paylaşım ağı. sync üzerinden çalışıyor. İçinde rahat 4 5 bin kitap olduğunu tahmin ediyorum ancak kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Kullanmayı bilmeyenler için ekşideki giri yardımcı olacaktır. Kullanmayı bilenler için ise aşağıya kodu yazacağım, oradan alırsınız.

  B3T76WBJWTCM3UDXUBLNZQR6MR4JRP2KP
 4. ekşi sözlük'ün en önemli olayıdır. benim için ise, son günlerdeki ekşi sözlük fiyaskolarından sonra, ekşi sözlük'ün tek önemli olayıdır.
 5. İki yıla yakın bir süredir yararlandığım güzide oluşum ve artık bazı arkadaşların öz verisi ile tamamı internete taşınmış.
  Buyrun
 6. yasal olup olmadığı tartışıladursun okuyanın, istediği anda kitabına ulaşmak isteyenin can dostu servis.

  sync, bittorent ile uğraşmak istemeyenler için 4500 kitabın tamamını barındıran indirme linkini aşağıya bırakıyorum. keyifli okumalar.

  link
  oz
 7. bugune kadar internet uzerinde gordugum en faydali girisimlerden bir tanesi. insani kitap okumaya tesvik ediyor.
 8. Hakkında, ekşi sözlük'te şöyle bir yazıya rastla(tıl)dım, tüm arşivi indirmeden kitaplara bakıp istediklerini indirmek isteyenler için faydalı olmuş ;)
 9. ne oldu yahu patladı mı bu güzelim platform? tam yavaş yavaş kaliteli içerik sunmaya başlamıştı, bilgisayar format yedi gitti bütün içerik. tekrar kurdum ama şu an gelen giden yok bende.

  ekşiye göz gezdirdim. temizlik yapılıyor diye bir şeyler okudum. acap bundan mıdır bu ölüm sessizliği. yoksa "alp er tunga öldi mü?
  isız ajun kaldı mu?
  ödlek öçin aldı mu?
  emdi yürek yırtılur."
 10. etik, yasal olup olmama kısmına hiç girmeden faydacı bir tutum sergilediğimi öncelikle belirtmek istiyorum.

  müthiş bir paylaşım.

  özellikle türkçe e-pub olayı henüz istenilen seviyede değil. genelde dünya klasikleri ile son dönem çıkan kitapların e-book halleri mevcut.

  bir çok foruma üye oldum içeriği ve uzantısı uygun bir elin parmakları kadar e-book bulabildim. satın da aldım. bu durum kitap okuyucumla^:sony reader prs-t2, modelini yazdım çünkü kitap okuyucu almayı düşünen arkadaşlara fikir verebilirim.^ arama mesafe soktu sadece ingilizce okumalar için kullanmaya başladım.

  sağolsun youser arkadaşların başlık altındaki yorumlarındaki yönlendirmeleriyle çoğu gerçekten iyi durumdaki 4604 adet e-pub'ı (tamam seçmedim ama içerisinde okumak istediğim yüzlercesi var) kitap okuyucuma yükledim, bir cihazın içerisine neredeyse kütüphane sığdı.

  acayip.