• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
efter brylluppet - susanne bier
efter brylluppet (2006) - düğünden sonra

jabob petersen , hindistan'da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bir yetimhanenin yöneticisidir. jacob, danimarkalı işadamı jorgen'den yüklü bir bağış alır, ama sözleşme imzalamak üzere danimarka'ya gitmesi gerekmektedir. jacob'un danimarka'ya gelişi jorgen'in kızının düğünüyle çakıştığı için o da davet edilir. ancak jacob'u bir sürpriz beklemektedir..
 1. ödüllü brothers adlı filminden sonra susanne bier'i sinemaya döndüren düğünden sonra, danimarka'nın oscar adayı oldu.

  senaryoyu susanne bier ve anders thomas jensen birlikte yazmışlar. bu ikilinin nerdeyse tüm filmlerini tavsiye ederim.
 2. başrol oyuncusunun da mads mikkelsen olduğunu söylemek gerek
 3. nedense robot gibi geliyor iskandinav elemanlar bana, ama bu soguk danimarkalilarin da bildigin insan olabilecegini gosteren cok vurucu bir film... hatta abartayim mi, hayatimda izledigim en iyi filmlerden biri... 2009 yilinda izlemisim, ama halen aklimda bi suru sahnesi.
 4. bağıran, tokatlayan illa da çarpıcı olacağım diye çabalayan bir film değil, aksine sakin ve mesafeli.

  zorlayıcı ve hayatın akışında sıradan diyemeyeceğimiz meseleleri ele almasına rağmen dediğim gibi sükunetle akıyor. ama hikaye de şaşırtmayı başarıyor gene de, yer yer "oho iyice türk filmine bağladı" bile dedirtiyor.

  manzaralar, dekorlar, evler, mekanlar, kostümler, insanlar, ortamlar, kişiler arası iletişim ve dokunuş... anlatıdan bağımsız filmin sunduğu görselliğe, akışa bayıldım hatta yalan söylemeyeyim bir tarafımla da sinir oldum sanki, niyesi bir başka konu.

  velhasılıkelam ister istemez kültürü göze sokan, kültürel tavrı bir kez daha göze sokan bir film. izlenir, izlettirilir. puanım 7, sanırım. trailer