1. ^:bu başlık editten geçer^ ^:ve geçti :)^

  ekşideki isyan ve youreadste üye alımının açılmasının denk gelmesi veya getirilmesiyle patlayan olay.

  gelenler buyursun, hoşgelmişler aramıza.

  ama artık bırakalım mı bunları? ekşi şöyle ekşi böyle, bundan kaçtım şundan bıraktım, oysa youreads öyle mi... ekşi 17 yıllık, birikimi çok, çok bozdu, youreadsin çok yolu var, orası hep goygoy burası kültür... vs vs dünden beri okuduğum youreads ve ekşi sözlük başlıklarında birçok iletide bunlar konuşulmuş, (ayrı, çok farklı açıdan bakan iletiler de var; ayrı tutarım)

  kimseyi gücendirmek değil derdim ama bana bu biraz sınıftaki bir arkadaş grubundan ayrılıp diğer arkadaş grubuna katılınca öncekinin dedikodusunu gündeme taşıyan ortaokul öğrencileri tavrı gibi geliyor. bilmem belki bu kadar çok konuşulması bu izlenimi yarattı.

  neyse demem o ki, hoşgelmişssiniz, ama artık ekşi dedikodusunu bırakıp kendimize de youreads'e de yarayacak paylaşımlarda bulunalım.
  sevgiler.
 2. kaçamamışlar.

  hala orada kalmışlar. şu faslı kapatalım dedikçe aynı şeyi yazmaya devam ediyorlar. dahası aynı başlık tarzında yeni başlıklar açıp aynı şeyleri sıraliyorlar ki kaçamadiklarinin en net kaniti. malumunuz orada da herhangi bir başlık açıldığında o başliğın türevleri çoğalır.

  vallahi hala kaçamamamissiniz. bir kaçsanız belki güzel olacak. sol frame de rahatlayacak.
 3. sevgili arkadaşlar öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. gelmenizle birlikte bu platformda bazı sorunlara yol açtınız. burayı beğenmeyip terk ettiğiniz formatın öldüğü ekşi sözlük'e çevirecekseniz neden geldiniz ki. üç gün önceki sol frame'den kültür akarkan şimdi yine ekşi sözlük geyik başlıkları dolmaya başladı. ben kendi adıma bu durumdan rahatsızım. kimin ne yazacağına karışmak haddime değil ancak biz buraya değer katmak yerine burayı ekşi sözlük'e çevirmemeliyiz.

  saygılarımla.
 4. görüldüğü üzere pek çok yazarın yaptığı şey.

  "ekşi sözlük" isminin cazibesiyle orada yazmaya devam edenler elbette olacaktır. ancak gerçekten kalite arayan kişiler, youreads gibi farklı platformlara yönelecektir. gördüğümüz kadarıyla, şu an olan tam da budur.

  bu saatten sonra youreads'e düşen şey, ekşi'nin yaptığı bir hataya düşmemek ve moderasyonu sağlam tutmaktır.
 5. site için belki de güzel bir olay ama ekşi'nin linç ve anlamsız ego kültürü umarım buraya sirayet etmez.
 6. postmodern mültecilik. ayrıca gece görüşü modu bile sığınmak için yeterli.
 7. arka plan renginden geldik. şaka bir yana ekşiden daha kaliteli bir yapısı var. konu tab'ları daha özenli. nedendir bilmiyorum ama kendimi huzurlu hissettirdi. ekşiden daha kaliteli olduğu kesin. sol framede sevgiliyi domaltırken kafasına basmak gibi bir başlık henüz görmedim. bu bile bir mutluluktur.
 8. youreads adminlerine büyük bir iş düştüğünü gösterir. zira ekşiden buraya gelenler arasında ekşiyi ekşilikten çıkaranlar (kanzuk hariç) da var.
 9. öncelikle sığınan tüm arkadaşlar hoşgelmiş.

  ekşi sözlükte hiç yazarlık yapmadım, hatta böyle bir girişimim de olmadı. ama düzenli takipçisiydim. aklıma takılan, hakkında hiç bir bilgim olmadığı pek çok konuyu da orda öğrendim diyebilirim. fakat yaklaşık 1.5-2 yıldır aşırı kalitesiz entryler girilmesi, linç etmenin kültür haline gelmesi, seksist yaklaşımlar, hatta sadece seks içerikli yaklaşımlar zamanla sözlükten soğumama neden oldu. ironiktir ki tam da o zamanlarda youreadsi ekşisözlükte görüp buraya geldim. çok özellikler var tabii ama kültürel teması çok güzeldi ve hemen oracıkta üye oldum.

  youreadse gelme nedenim bunlardı. fakat görüyorum ki son 1 haftadır kültürden eser bulundurmayan başlıklar açılıyor, sürekli ekşisözlükle karşılaştırmalar yapılıyor.

  youreadste yaklaşık bir yılını bitirmiş bir yazar olarak bunları açıklama gereği duydum naçizane. umarım ki bu sadece bir geçiş dönemidir ve çabuk geçer.

  hepimize bol kültürlü günler.
 10. ben de bu kervanın yolcusuyum. tahminimce bu kervanın geri dönüşü olmayacak ve bu da sözlük yönetimine bir ders olacaktır. siz ki türkiye'nin kutsal bilgi platformu'nu inşa edeceksiniz, bundan kazanacaksınız ancak sizi sırtlarında taşıyan insanların taleplerini görmezden gelecek, despotçu zihniyeti ve her türlü sömürülmeyi eleştirirken bir yandan da aynı zihniyeti benimsemiş olacaksın. yok öyle yağma. sözlükte yazar olabilmek için yıllar mı geçmeli? hangi dönemdeyiz arkadaş! bu ne kuyruktur ki bitmek bilmiyor. insanlara çile çektirmekten haz mı alıyorsunuz? bi' moderatör ihtiyacını nasıl olur da karşılayamıyorsunuz? hepsini geçtim, sözlüğü bu gün buralara getiren insanlarin bazı makul taleplerini neden umarsızca görmezden geliyorsunuz. her gün bu insanların sol frame'de çığlıklarına kulaklarını tıkarsan bak böyle de şamarı yersin yüzüne. tek temennim kervanı bu şekilde karşılayan kültür ağı'nın bu ve bunun gibi olabilecek hataları kısa sürede çözüme kavuşturmasıdır. onun dışında gerçekten kalitesini ve özgünlüğünü ilk bakışta yakaladığım kültür ağıdır.

  tanım: ciddi bir göçtür.
  vsfi