• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.00)
el embarcadero
el embarcadero, kocasının gizemli ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışırken gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan genç bir kadının hikayesini konu ediyor.

ünlü bir mimar olan alexandra, yerel bir polis memuru olan conrado’dan aldığı telefonla hayatının kabusu ile karşı karşıya kalır. genç kadın, kocası oscar’ın cesedini teşhis etmek için valensiya dışında bulunan albufera’ya çağrılmıştır. birkaç saat önce oscar ile gelecekleri için plan yapan alexandra şimdi kocasının ölümünün soğuk gerçekliği ile yüzleşmek zorundadır. kocasının cinayete kurban gittiğinden şüphelenen acılı kadın, bu gizemli ölümü araştırmaya karar verir. oscar’ın hayatı ile ilgili araştırma yapmaya başladığındaysa kocasının aslında iki yaşamı olduğunu öğrenir. oscar’ın veronica adında bir kadınla ilişkisi vardır. 15 yıldır birlikte olduğu eşinin kendisinden sakladığı hayatı öğrenmek isteyen alexandra, sahte bir kimliğe bürünerek veronica ile tanışır ve onunla iş birliği yaparak oscar’ın ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışır.


 1. bilinen adı ile "the pier".

  konusu ve oyuncu kadrosu ile ilgimi çeken bir dizi oldu. ispanyolların polisiye filmlerdeki başarısını da düşününce izlenmesi gerekenler listeme aldım. ancak her ne kadar ilgi çekici bir konuyu işlese de, dizi karakterlerin resmediliş şekli ile beklentimin altında kaldı.

  düzene uyan beyaz yakalı kadın ve düzene başkaldıran özgür kadın resimleri son derece uç ve iki boyutlu anlatılmış siyah beyaz karakterler. dolayısı ile insan psikolojisine dair, tutku, aşk, ilişki üzerine sorabileceği onca soru bu nedenle havada kalıyor. bir gün mutlaka köye yerleşip kurabiyeci açmalıyım hayaliyle yanıp tutuşurken kent hayatında ekolojik dengenin çanına ot tıkayan, köyü brunch mekanı zannedenler ne kadar samimi ise dizideki yaşamlar da ancak o kadar samimi geldi...dolayısıyla iyi bir konunun heba edildiğini söyleyebilirim.

  dizinin en büyük getirisi yeni keşfim travis birds oldu sanırım, coyotes
  mesut