elektrik kesintisi - youreads 1. bir asır geriye gitme hissi yaşatan olay.
 2. her ölümlünün deneyimlemesi gerekir. kesildiği anda verilen tepkilere tez yazılır. belediyeye sinirlenen, anında mum arayan, perdeyi açıp mahallenin elektriklerini kontrol eden birçok insan tipi. tabi bir de elektrik kesilince hemen ışıldak yakanlar var. onlar kalburüstü sayılır.
  sezgi
 3. anne baba tarafından gerçekleştirilen amatör gölge gösterilerini izleyebildiğimiz tek zamanlardı.
 4. devlet bunu politaka haline getirmeli bence. aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile enerji bakanlığı masaya otursun ve imzalar atılsın. ya da kim yapıyorsa o yapsın işte. aile kurumunun devamı için düzenli aralıklarla elektrik kesintisi şart. zira başka türlü iletişim kanalları bu denli açık olmuyor, olamıyor.
 5. vaa, vuu, voo gibisinden tepkileri saymazsak gayet dinlendirici bir şey sanki.
  ne bileyim, elektrik kesildikten sonra gelen boşluk gayet hoş. ayaktasın, uyanıksın ve işsizsin.
  çok hoş bir zaman dilimi. bir nevi mola. bazen durduk yere elektrikler kesilse de öyle boş boş dursam diye düşünüyorum.
 6. kurra
 7. kötü niyetli düşünmek istemiyorum ama sırf yeni yıl kutlamaları yapılmasın diye şimdiden elektriği kesmeye başlayıp alt yapıyı oluşturuyorlar gibime geliyor. yılbaşı akşamında da pat diye kesip kutlama olmadı diye sevinecekler.

  bugün cuma namazında yılbaşı kutlamalarının gereksizliğinden falan bahsetmişler vaaz vermişler iyice insanları doldurmaya başladılar. yolsuzluk hırsızlık çocuk gelin ne bilim o kadar ahlaksızlık dururken yılbaşı kutlamasına takılmak niye başka konu mu kalmadı.

  umarım benim kuruntumdur umarım bu kadar cahiliği yapmazlar. hoş karnelerine bakacak olsak bundan daha beterleri var ama insanız işte umudumuzu yitirmek istemiyoruz.
 8. 13. katta oturuyorum ve jeneratör yok. başka bir sözüm yok.
 9. kombinin yanmamasıyla donduran; evde kaban, bere, atkı, battaniyeyle büzüşmeye sebep olan; internetin yokluğu, telefonun şarjının bitmesiyle dünyayla iletişimi bitiren; ışığınsa, mumun zayıf ve geçici kuvvetine bağlı kalmasıyla kitap okumayı hayal haline getirendir, sıkıcıdır, çok sıkıcıdır.