1. genellikle pamuk şeker satılan yerlerde görülen, çubuk saplanmış elmaların şekerle kaplanması sonucu ortaya çıkan, kıtır kıtır yenebilen tatlı bir yiyecek. evde yapımı da son derece basittir.

    ayrıca bir itiraf: küçükken içinde elma olduğunu bilmediğim ve sadece şeklinden dolayı bu isimle anıldığını düşündüğüm için ısırmadan sadece yalayarak bitirmeye çalıştığım ve tabi ki hiç başarılı olamadığım şekerdir.
  2. açılın, elma şekerci geldi... çocukken sattım ben bundan, dokuz yaşımda iken, böyle kafamın üstünde, teneke bir sini içinde hem de, sokak sokak dolaşarak...

    kendimiz hazırlamıyorduk yalnız, iskenderun esentepe'de bir ev vardı, sokağa bakan korkuluklu penceresinin önünde sıraya girip, uzatıyorduk parayı ve siniyi, doldurup veriyorlardı... dolana dolana satıyorduk biz de, bitince gene gelip giriyorduk sıraya...

    zengin olamadık yalnız, çok para yok o işte...
  3. elime alip yemeye korktugum seker. hele bir de karamelli olanlari var goruntusu bile agiz sulandiriyor ama elime alip yalaya yalaya yiyebilecegimi sanmiyorum. kahrolsun mahalle baskisi.
  4. bence görüntüsü tadından güzel olan, bütün çocukların hayatına başrolden girmiş şeker. ben sevmezdim ama yine de alırdım. belki yemesi zor olduğu içindir, evet "zor"u seviyorum.