elmali kurabiyeee - youreads 1. açken okunmaması gerekli yazar.

  bir takım yemeklerden öyle güzel bahsediyor ki, anlatımlarının her bir harfinden fışkıran o tatlı kokular burnunuza dolup, damağınızı hemencecik sulandırabiliyor.

  ileride yemek tarifleri için kendisine başvurulabilir mi acaba, merak ettim.
 2. sözlükte bir önceki günün en beğenilen yorumlarının gösterildiği bölüm.
  ciddi ciddi sürekli takip edip listeye giremeyince hırsından insanlara sataşanlar var. ne diyeyim bilemiyorum ama umarım bu kadar meraklı olanlar da istedikleri gibi bol bol bu listeye girer :) basit bir liste için kalp kırmaya değer mi? zaten çoğu da çoklu hesap olsa kaç kişiyiz ki şurada? hee ben kim ne der sallamıyorum birkaç değer verdiğim insan haricinde o ayrı ama diğer yorumu örnek gösterilen ya da künefeden bahsediyor diye eleştirilenler alınabilir bu yemek yorumlarına takanlara. ergen gibi davrananlardan değil de olgun insan gibi davrananlardan olmanız dileğiyle.

  edit: ergenlikten vazgeçemiyor bazıları sanırım. 90 küsür en beğenileni 80'e düşürmüşler. ben kimleri muhattap almışım böyle. kendime kızdım şu an. işsizler ya :d eksileyin eksileyin. heyecanlı oluyor :)

  vasıfsız bir kalemi olup da en beğenilenlere girebilen yazar.^:artık ne hikmetse^
  "sürekli takip etmek" deby stalklama alanı değil, 'sitede o gün kayda değer ne olmuş nereye baksam ki'nin cevabıdır.
  "listeye giremeyince hırsından..." maalesef yanlış anladın. suç bende, dur bilale anlatır gibi anlatayım. yoksa o da mı komplike olur? daha da mı basitleştireyim?
  vasıfsızca yazılan kitap yorumlarının eksilenmesi belki de yorumlarının o kitaplara küfür etmesindendir. yani bir kitabı okuduktan sonra bence herkesin okuması gereken bir kitap. ortaokuldayken hocamın tavsiyesi üzerine okumuştum. çok etkilenmiştim. özellikle de yaşanmış olması beni daha da etkilemişti. şunu yazıyorsan tüm anladığın, aktarabileceğin bu ise sen kitap okuma. sonra okuma seviyesi yüksek ama zeka seviyesi düşük diyor yabancılar :swh`

  "bu kadar meraklı olan" bence aklı başında her kişinin senin zeka dolu yazılarına ve kültür mottosu ile yola çıkıp yemek tariflerinden hallice olmuş deby e meraklı olacağını sanmam.

  "ben kim ne der sallamıyorum" evet zaten tüm bunlara cevap yetiştirmeler o yüzden. sen hiç takar mısın ki piremses swh

  "ergen gibi davrananlardan değil de olgun insan gibi..." evet olgun insan bir eleştirinin doğruluk payına bakar sonra da doğru ise susar. her yere ben umursamam, beni kıskanıyorlar yazmaz. ah bu ergenler di mi?

  "90 küsür en beğenileni 80'e düşürmüşler" evet sen hiç takmayıp hiç umursamıyorsun. ama her şeyin çetelesini tutmuşsun. yok canım kim dedi? sen hiç ciddiye almazsın bu ortamları swh

  not: bilalden daha alt seviyedekilere anlatır gibi anlattım. zaman kaybı ama birkaç saniye boşluğum vardı.
  `
 3. kendisine zeka seviyesinin el verdiği ölçüde kendince laf söyleyen yazarımsılarla muhatap olmama kararı almış yazar. hangi hesaplarından bana saracaklarını şaşırmışlar. trollerle cidden uğraşamam. işte çoklu hesap kullanımı olmasın diye boşuna demiyorum :) sizin işiniz de zor. bir ondan eksile, bir bundan sataş. benim hatam bazılarını insan olarak görüp troll de olsa muhatap alıp o başlıkta cevap yazmak oldu sanırım. laf söyleyenlerin yazılarına da bakıyorum ve bana bir gülme geliyor. bazı yazarlar da eleştiren kişilerin troll olduğunu anlamadan ve onların yazdıkları yazılara bakmadan cevap yazıyor ciddi ciddi. ne yazmışsınız ki benim verdiğim birkaç yemek tarifini eleştiriyorsunuz? anket ve yazar başlıkları :) atom parçalamışlar sanki :d
  benim zaten burada sevdiğim üç, dört kişi ya var ya yok. bazılarının içi pis olabilir ki onlar zaten düşünceleriyle görüldüğü üzere kendilerini belli ediyorlar. beni bilen biliyor. bir insanın aile terbiyesi alması, yetiştiği çevre gerçekten çok önemli. hep söylerim. önemli olan çocuk sahibi olmak değil. o çocuğu insanlara karşı saygılı ve sevgi dolu yetiştirmektir. ne yazık ki bazı aileler ne yaparsa yapsın sonuçları böyle oluyor. hayatta hiçbir şeyi başaramamış insanlar buradan kendilerini bir şey sanıp üstünlük kurmaya çalışıyorlar. gülünç duruma düşüyorlar ki o da ayrı bir komedi.
  buranın tek sorunu daha önce de belirttiğim üzere troll çokluğu ve açtıkları birden fazla hesaplarla yazdıkları seviyesiz yazılar. işte onları da muhatap almazsak sorun kalmaz diye düşünüyorum :)
  son olarak, trollcülük oynayanlar istediğiniz gibi yazmaya devam edin. herkesin yaptığı sadece kendi seviyesini gösterir. yemek tarifi de yazmaya devam edeceğim, siyasi konularda da yazmaya devam edeceğim. eksilerinizi bekliyorum ama. darılırım bak sonra ;)
  bir de meta sözlük göçmeni tarzında başlıkları açan trollerin eski meta sözlük yazarları olması. bakın bu bir dramdır :)
 4. fakat muzeyyen gibilerin onun tırnağı olamayacağı yazar.
  metada birçok kişiyle atıştım, gıcık kaptım fakat kurabiyeyi yedirmeyiz.
  cliffin yancıları az ötede oynayın.
 5. özel meziyetleri var. benim dikkat çekmek istediğim konu arkadaşları sınavlarda 60 alırken kendisi 90 olabilir. sınav kağıdını asla boş bırakmaz, arka sayfayı doldurur, yeni kağıt ister. elbette doğru cevapları verir 90 almak hakkı'dır. 90 veren hoca da kemküm yapamaz zira elmalı k.'nin kağıdı inanılmaz doludur.
  düşünün @yaşasınkotuluk nickli arkadaş ısrarla bölüniy, 8 ile 8 çarpanlar toplaniy, 9 katı eksiliy... yazıyor. hoca olsam utanırım, kağıdı çöpe atarım ama elmalı öyle mi? dolu dopdolu...