1. zannımca 1984'tür.
 2. prim kitapları ortamına ve hedef kitleye göre değişebilir. eğer 35 yaş üstü ablaların gününe gidiliyorsa elif şafak- aşk ile tüm dikkatleri üzerimize çekebiliriz.
  bir kızla ilk buluşmaya gidiyorsak karşımızdakine hem kitap okuduğumuz mesajını vermek hem de karşı cinsin elimizdeki kitabı bilmesini ve muhabbete dahil olmasını istiyor isek kafka-dönüşüm ya da kürk mantolu madonna yeterli olacaktır. iyi şanslar
 3. günümüz türkiye'si ve arap dünyası için tartışmasız açık ara: (bkz: kuran-ı kerim)
 4. karşı tarafı etkilemek adına ise bu prim olayı herhangi bir kitap olabilir yani okuyor olduğunuzu gösterseniz yeter çünkü okumuyorsunuz. türkiye genelinde ayda 1 kitap bitiren kaç kişi vardır merak ediyorum.

  etkilemek istediğiniz kişi eğer kaliteli biriyse zaten kafka-dönüşüm veya kürk mantolu madonna aşırı klişe kalacaktır ve sizin ne primci yavşak biri olduğunuzu anlayacaktır.

  o yüzden prim için değil kendiniz için okuyun siz okudukça bu konuşmanıza yansıyacak ve prim olayına gerek kalmayacaktır.
 5. istemeyerek, freud'un psikanalize giriş ve stephen zweig' in satranç kitabıyla prim yapmisligim oldu ama yine de ragnar lothbrok a katılıyorum. kendin için okursan en guzel prim budur diye düşünüyorum.
 6. (bkz: ilahi komedya)
  (bkz: kayıp cennet)
  (bkz: ilyada)
  (bkz: odysseia)

  içlerinden herhangi bir dizesini al, hatuna uyarla...

  (bkz: ulysses)

  bunun için tam donanımlı bir kadınla sohbet ediyor olman gerek. ama önce senin kitabı anlamış olman da şart zira garantili delirme rehberidir kendisi...
 7. herhangi bir sabahattin ali kitabı
 8. masumiyet müzesi. müzeye de giderseniz primi katlarsınız :)