entelektüelin kutsal kitabı biyografiler - noah d. oppenheim, david s. kidder - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
entelektüelin kutsal kitabı biyografiler - noah d. oppenheim, david s. kidder
dünyanın en ünlü, en parlak, en alçak ve en unutulmaz karakterleri...

insanda karşı konulmaz bir okuma isteği uyandıran serinin ilk kitabı gibi entelektüelin kutsal kitabı: biyografiler de okura yıl boyu devam edecek bir öğrenme süreci vaat ediyor: her güne bir kişi.

pazartesi günü sezar'ın ege denizi'nde korsanlar tarafından kaçırıldığını, ancak ailesinden istenen fidyeyi az bulunca kendisini kaçıranlardan miktarı artırmalarını istediğini öğreneceksiniz. çarşamba günü ise graham bell'in abd başkanı garfield'ı vuran kurşunun yerini tespit etmeye çalışırken ilk metal dedektörlerinden birini keşfettiğini… cuma gününün sürprizi ise leonardo'nun toskanalı bir köylünün evlilik dışı çocuğu olarak vinci köyünde doğduğunu, genç yaşta floransalı bir ressamın yanına çırak olarak verildiğini ve mimar olarak istanbul'daki haliç'e yapılacak bir köprü için taslak hazırladığını...

entelektüelin kutsal kitabı: biyografiler size dünya üzerinde kalıcı bir iz bırakmış 365 insanın yaşamlarını, aşklarını, başarılarını ve kötülüklerini tanıma fırsatı veriyor. (dr.com)
  1. entelektüelin kutsal kitabı - noah d. oppenheim serisinden bir kitap. 365 kısa -hemen hemen iki sayfalık- biyografilerden oluşuyor. nispeten daha az bilinir kişilerden oluştuğunu söyleyebilirim. biyografi okumayı seviyorsanız fazla ayrıntı beklentisine girmeden vakit doldurmak için okuyabileceğiniz bir kitap.