1. 'erkek arkadaş bir broadway müzikali… madam dubonnet, asil kişiliği ile villa caprice’te çağın öncüleri kız öğrenciler yetiştirme uğraşındadır. okulda, o günlerde bir karnaval balosu hazırlanmaktadır. baloya katılmak isteyen kızlarda amansız bir yarış görülür.
    villa caprice’in hizmetlisi hortense ise kızların hem arkadaşı hem de sırdaşıdır. oyun, farklı sınıftan insanların bir araya gelebilmesi ve farklı hayatların kesişmelerini yansıtır. kendilerine evlilik teklifi edilen kızların, yanıt sürecine gitmesi yolundaki eğlenceli olaylar, müzikli ve danslı söylencelerle sahneye aktarılmakta.'

    şahsen senaryoyu hiç beğenmedim, ve özellikle böyle kültüre uyarlama çabası/zahmeti oyunu çok yapaylaştırıyor. 1.45 dk sıkıldım sadece. dans bölümleri abartılmış, söylenen şarkılar bir anlam ifade etmiyordu. çok sıkıldım.
  2. ilk defa müzikal bir tiyatroya gittim fazla beklentim olmadığı için herhalde benim hoşuma gitti. çoğunluğu genç oyuncular tarafından oynanıyor bu yüzden enerjik güzel bir oyun. senaryo ve konu vasat ama zaten müzikal olduğu için fazla sırıtmadı bana. ayrıca herald karakterini oynayan adam cidden iyiydi. bence gidip görülebilecek bir oyun zaten istanbul devlet tiyatrosunda oynamakta için sudan ucuz.