erkek dergisi - youreads

 1. maalesef tutmaz dediğim dergi projesi. zira pazarlama kitlesinin çoğunluk itibariyle kendilerini eleştirip geliştirme yetisi yok.

  alternatif olarak her ay bir adet iri memeli hatunun bol dekolteli ya da doğrudan çıplak fotoğraflarını basıp satmanızı öneriyorum. okuyucu-pardon, bakıcı kitlesi daha geniş olur.
 2. erkek dergisi dediğin boxer'dır bizim ülkede en falza onun dışında donanımhaber.com büyük ölçüde aynı işi görür. he sizler modellik yapmayı düşünüyorsanız yoreads dergisinde kapak falan olmayı talep edin bizde destek oluruz, böyle dolaylı yaklaşımlar hepimize vakit kaybettiriyor.
 3. türkiye'de erkek dergisi denince akla ilk gelen (hatırladığım kadarıyla kuruluşundan, kapanışına kadar genel yayın yönetmenliğini hıncal uluç'un yaptığı) "erkekçe" dergisidir.

  içeriğinin kalitesi veya okuyucusuna bir şey verip vermediği tartışılır, ancak sonuçta o dönem düşünüldüğünde, hatta 1987 yılında çıkan muzır neşriyat yasası da değerlendirildiğinde iz bırakmış dergilerden olduğu gerçeği değişmez.

  iz bırakmasında dönemin en çok konuşulan kadın sanatçı, manken, şarkıcılarının verdiği erotik pozlara yer vermesinin etkisi oldukça büyüktür.
 4. ergenlik zamanında elime 1989 (?) model tozlanmış bir playboy sayısı geçmişti. ossbir cekecez diye dergiyi actık ama içinde iran'a gidip gelen türkiyeli bir gazetecinin anısı vardı; fotoğrafların negatiflerini nasıl uçakta sakladığını anlatıyordu, uçak tuvaletindeki kadın sembolünün dahi bacak kısmı boyayla kapatılmıştı diyordu.
  yani sağlam yazılar da çıkabiliyormuş o dönem, erkek dergidi deyip geçemem.
  90ların ve 00'ların cosmopolitan' larında ise (kadın dergisi) bilmem kaç adımda onu kul köle edin, yaşlansanızda genç sevgili bulabilirsiniz bkz. tina turner ve benzeri fitne fesatlardan başka birşey hatırlamıyorum.
 5. esquire, erkekçe vs ile aynı sınıfta değil, ama eskiden bir dizi porno dergi de gelirdi gazete bayilerine, "siyah poşet" içinde... playboy, hustler, penthouse, vs... bizim de bakkalımız vardı o vakitler... soranlara babam, seks dergisi o diyordu.. ben de 7-8 yasındayım, bilmiyorum "seks" ne demek, ama "burda dergisi" bakınan bir teyzeye, "bakın seks dergisi de var isterseniz" dediğimi ve karşılaştığım yüz ifadesini çok net hatırlıyorum.
 6. bahsedilen içerikte olacaksa senelik abone olacagım dergi.