1. daha güzel bir çiçek bulmuştur bal özü almak istemiştir o kadar abartılan olay bu.
  neticede tekrar kovana dönecektir bunun için kovandaki kraliçe arıdan vazgeçmeye ne gerek var?
 2. genelde kadınlarla aynı sebeplerden.
 3. sevgi azalmıştır bence. bir insan sevdiği birini aldatmaz, aldatamaz diye düşünüyorum. düşünsenize. sizi seven biri var, gece başını yastığa sizi düşünerek koyuyor ve belki de sizi düşündüğü içinde yüzünde sıcak bir gülümseme oluyor. ama aynı saatlerde sizi o kadar seven insanın değil başka birinin yanında oluyorsunuz. bunun sevgi eksikliğinden başka bir sebebi olabileceğini düşünmüyorum.
  jimi
 4. erkeği de kadını da aynı sebepten: karaktersizlik.
 5. iç güdülerini doyuramadıklarında.
 6. fiziksek bir aktivite çok da takmamak gerek
 7. her ne kadar memelerin kazandığı bir savaş gibi görünse de aslında kendini tamamlanmış hissedemediğinden aldatır. çok kötü bir şey aldatan kişi olmak . hep bir arayış içindesin. önüne süper bir sofra kurmuşlar, bitkin düşünceye kadar yiyorsun ama doyamıyorsun, tatmin olmak diye bir şey kalmıyor. bir yerden sonra yemeğe de hevesin bitiyor, aşka da , cinselliğe de ... üstelik bu yalan dolan işler yüzünden kalbi de iyice donuklaşıyor. arada başka insanların gururu kırılıyor, duyguları inciniyor, güveni kalmıyor. baksan da göremiyorsun yıktıklarını.

  ama aldatılanlar öyle mi !?? o adamın harcadığı efordan bi haber, tv karşısında, mandalina yesinler ancak!!
  (tamam yeaa vurmayın artık )
 8. (bkz: #158198) özetle evrimsel iç güdüsel bir şeyler diyebiliriz. ama iskelet sistemimiz diklestiğinden, insanlar çoğalıp kaynaklar azalmaya başladığından beri erkeğin aldatmayanı makbul. kadının aldatmasını meşru kılacak argümanlar da sunabilirim kaynak sıkıntısı var sonuçta. en iyiyi en güçlüyü bulmamız lazım.
  işin duygusal boyutu çok farklı seviyorsa aldatmaz diye sıyrılamıyoruz. çok farklı istekler güdüler dahil oluyor içine. aldatmayi meşru kılacak kadar duygusal argüman yok tabi.

  kamu spotu: çok eşlilik size ve sevdiklerinize zarar verir.
 9. hayatındaki kadın dırdırcıysa aldatır.
  dırdıra gelemiyor erkekler, kaçıyorlar.

  zülfiyare dokunması üzerine edit: yalansa yalan deyin kardeşim eksilemek niye ya ufff