eski kız arkadaş - youreads 1. eski kız arkadaşı unutmak da değildir aslında sorun. bu hayatın genel sorunudur aslında. ama yapılması gereken, ki bir çok bilirkişinin de tavsiye ettiği şey, görmezden gelmektir. bir çok yazar ve düşünür mutlu olmanın formülünü sizi mutsuz eden şeyleri görmezden gelmek olarak tanımlar. arayan herkes elbet hayatında mutsuzluğa sebep olacak birkaç şey bulur. ama o bulduklarını görmezden gelenler ancak mutlu olur.
 2. gerçekten aşık olduğunuz biri ise çok sancılı bir sürece hoş geldiniz. herkesin ortak tavsiyesini yazarak bende tekrar edeyim 'zaman'. acıyı en derinden hissede hissede geçecek zaman. hele o ilk hafta yok mu insan helak olmak ne demek anlıyor. unutmanın garantisini kimse veremez ama acı geçecek buna emin ol.
  tes
 3. yenisine asla bahsetmemeniz gereken kişidir eski sevgili.
 4. yenisine azıcık bahsetmeniz gereken kişidir. hiç olmamış gibi davranmaya gerek yok^:kıps^.
 5. ilişkinizi bitirdikten sonraki 5 yıllık süre boyunca bi kaç ayda bir kendi numarasından veya farklı numaralardan arar, mesaj atar, facebooktan kendi hesabıyla ya da fake hesaplarla ekler, konuşmak veya görüşmek istemediğinizi söylediğiniz halde hatta her seferinde engellemeniz ve cevap bile vermediğiniz halde ısrarlı tacizlerine devam ederse büyük bir sorunsal olmuştur.
 6. eski karşılıksız aşk sorunsalından iyi olan sorunsal.
 7. temiz çözümlerden bir tanesi; büyük bir kararlılıkla her yerden silip engellemek. en azından içki masalarında aklına gelip, -dur bir sevgili yapmış mı bakıyım, diyemezsin.
  ya da arayıp ana avrat sülale küfür edeceksin (ki bazen olması gereken odur da neyse!) ki yarın bir gün aklına geldiğinde arayacak yüzün olmasın.
  konuyla ilgili olarak; ' ex'den next olmaz hacı! ' lafını zamanında çok küçümsemişim. hor görüp,ezmişim. şimdi sözlük diliyle yazıyorum; eski sevgilinizden gelecek kurmayı hayal ettiğiniz kadın olmaz beyler. belki biraz daha düzgün cümlelerden ders çıkaranlarımız olur aramızda.
 8. bu başlık altına yazarak tarihe not düşeyim. ileride hatırladıkça iç burkan garibanlık anısı olarak anlatırım.[bilenler bilir *swh]
  adamlardaki lükse bak; kız arkadaşı olmuş, üstüne bir de eskimiş... bunu da sorun ediyor!!!
  pirus
 9. yıllar içinde egonun törpülenmesiyle veya alternatiflerin artmasıyla aşılan sorundur.

  yalnız çok daha ciddi bir sorun var ki onu ölünceye kadar atlatmak hemen hemen imkansızdır: ilişkinin tükenerek bitmemiş olması kaydıyla ilk aşk sorunsalı .
 10. tam tanımını deplasmanda plasebo'dur. kararsızlıkların ya da arada kalmışlıkların ortasında verilen kararlardan oluşur. görüldüğünde deplasmana düşülür, hem mutlu olunur hem de deplasmanın taraftar baskısı yüzünden iç sıkıntısı oluşur. birebir de kaldığınız mücadele yi saymıyorum bile.