1. eski sevgiliye söylenmek istenen genellikle iyi dileklerin yer almadığı mektuptur.

  !---- spoiler ----!

  yav sen ne kadar karaktersiz, ne kadar haysiyetsiz, ne kadar şaçma salak bi hayvanat oldun.

  !---- spoiler----!
 2. şu ana kadar en kötü kaderi yaşamış insanın yaşadıklarından çok daha kötüsünü yaşaman dileklerimle aşkım, iyi geceler.
 3. buyuk penisi var diye seni seviyor mu sandın? oysa ben seviyordum. bil istedim zalımın kızı.
 4. son eski sevgilime hitap edeceksem 10 yıl kadar oldu diye başlamam lazım. evlenmişsin ben daha senden sonra sevgili yapmadım yapamadım. nasıl bir bela okudun geri al diyerek devam edecek mektuptur.
 5. kendini bulunmaz hint kumaşı sandığından, ben hayatıma devam ederken sen diğer dekorların arasında çürümeye devam ediyorsun. biraz daha anlayış gösterseydin her şey yolunda gidecekti. bir ilişki nasıl oluşturulur senden öğrenmiştim, bir ilişkinin nasıl yıkılacağını da öğreten sen oldun. yine de inşallah mutlu olursun, çünkü iyi bir insandın.
 6. ya gün gelecek sen it gibi korkudan titreye titreye özürlü mözürlü mesajlar atacaksın. hatta ileri gidip bu gece sevişelimmi falan moduna gireceksin. nerden mi biliyorum ? kadınlar hep aynı ya. o yüzden sen bana takma kafanı. yalanlarını bildiğim halde sana belli etmeden sadece sevgimi gösterebildiğim için utan kendinen. ismarladığım yemek ve tatlılar helali hoş olsun ama , mutsuzum diye geldiğinde içtiğimiz tekila var ya, basur etsin e mi seni...
 7. kafka vari olmuş e burdan edebi eserler çıkar herkesin yarası ayrı yandığı ayrı.
 8. sayın eski sevgili,

  gidişinin beklenmedik bir şey değildi benim için daha tanıştığımız ilk gün gideceğini söylemiştin. ama ben kendimi o kısa sürede o kadar çok adadım ki bu ilişkiye gidişin beni paramparça yaptı. 2 sene oldu hala toplayamadım galiba parçalarımı. ama işin güzel tarafı artık parçalarımı toplamama onları birleştirmeme yardım edecek biri var. üstelik tanıyorsun onu. eğer bir gün bu yazdıklarımı okuyup kim diye sorarsan uzun uzun anlatırım belki beraber anlatırız onunla.

  neyse ben şimdilik mutlu olmaya çalışıyorum sen mutlu ol.
 9. sevgilim;

  bak ben sana eski demeye bile kıyamazken insanlar neler söylüyor gidenlerin ardından. sanki bir zamanlar onu en mutlu eden kişi o değilmiş gibi. uğradıkları haksızlıklarla, söyleyemedikleri sözlerle sitem ediyorlar sevdiklerine. oysa gerçek bir aşk, mutsuzluğu da barındırmaz mı içinde?

  sabahları gözlerimi açtığımda hala seni düşünüyorsam ben sana nasıl "eski" derim? bırak konuşamadıklarımızı, anlaşamadıklarımızı iyi misin? düzenli yemek yiyiyor musun? ah sen pek bakmazsın kendine bilirim. uykuna da dikkat etmiyorsundur. gülümsemeyi ihmal etmiyorsun dimi sevgilim? günün en geç saatlerinde el ayak çekilince ne yapıyorsun? ben onu merak ediyorum işte. kalbinin en içini. her gece incinen yerlerinden şefkatle öpüyorum bilesin.

  ben şimdi sesini duyamıyorum, bir tek bana yazmıyorsun diye mi kızayım arkandan, belki başka biriyle konuşuyorsun, belki mutlu olma ihtimalin var diye mi söveyim sana, mümkün mü bu? sana aşık olurken senden gelecek her şeyi öpüp başım üstüne koyuyorum demedim mi? sözüm söz.

  eskimeyen sevgilim, canım

  iyi bak gözlerindeki usul şefkate, teslim etme onu kimseye ve hiçbir şeye...